Druga pobjeda u prvenstvu

Košarkaši Šibenke uvjerljivo svladali Goricu u gostima

Košarka   |   Autor: G.M.   |   15.10.2022 u 20:27

HKS TV
Brzo su igrači Šibenke zaboravili Viennu. Protiv ekipe koja je svakako kandidat za Ligu za prvaka, a igra i u 2. ABA ligi, Gorice, senzacionalno su slavili u gostima sa uvjerljivih 77:100 (24:22, 17:33, 10:22, 26:23). Klarin i Paić dali su najviše, 19, kod domaćina Cinac 18. Šut za tricu, vrlo problematičan u prve dvije službene utakmice, sada je iznosio boljih 9 od 19. Šibenci slijedi Ilirija u Ljubljani pa kući Zabok, utakmice koje će nakon ove velike pobjede Šibenčani čekati u puno boljem raspoloženju.

Cinac je zabio prvih 9 poena Gorice, doveo ih do 6:2 i 9:8. I Uljarević je imao svoju seriju od 6, za 18:12. Šibenka dosta raznovrsnija, no spomenimo kapetana Paića i njegovih devet poena u prvoj četvrtini. Šibenka nije dopustila da joj domaćin pobjegne, nakon prvih deset minuta bilo je samo minus dva.

Početkom druge četvrtine Šibenka kreće uraganski i pravi seriju 13:0, koju je dovršio Klarin sa dvije trice za 24:35 u 14. minuti. Na tricu Mašića uzvraća Klarin sa još jednom tricom. Pleadin poenima održava prednost, a potom ga Rebić i Jambrović povisuju na 15 razlike. Ta prednost išla je gore-dolje, do krajnjih 41:55 na poluvremenu.

Gorica pokušava smanjiti na početku treće, no Šibenka je zbilja raznovrsna; pogađaju Paić, Klarin, Brocić, potom i Skorić i Howard, da bi Klarin tricom u 27. minuti postavio nestvarno visokih 48:72. Do kraja četvrtine već je plus 26.

Do kraja utakmice Šibenka nije dopustila da domaćini išta ozbiljno pokušaju, rutinski privela stvari kraju, a u jednom trenutku bilo je čak i 30 razlike.

GORICA: Batur 10, Cinac 18, Jelenković 7, Nakić-Vojnović 3, Uljarević 9 , L eDay 5, Mašić 6, Mikšić 10, Miloloža 3, Oštrić 2, Porobić 2, Sokol 2, trener Vladimir Krstić
ŠIBENKA: Brocić 9, Howard 6, Jambrović 8, Paić 19, Skorić 7, Antić, Bobek 5, Gulin, Klarin 19, Pleadin 12, Rebić 15, Škugor