Četvrtfinale blizu

Košarkaši Šibenke rutinski svladali ljubljansku Iliriju

Košarka   |   Autor: G.M.   |   30.11.2022 u 20:03

AAC
U susretu 5. kola regionalnog Alpe-Adria kupa Šibenka je na Baldekinu bila bolja od Ilirije sa 92:77 (28:18, 27:25, 22:14, 15:20). Kod domaćina najefikasniji Paić sa 22 i Skorić sa 18, kod gostiju Orel i Kmetič sa 17 poena. Bila je to treća ukupno i prva domaća pobjeda šibenske ekipe.

Tako je Šibenka sada blizu četvrtfinala ovog natjecanja, no do kraja skupine B moglo bi biti dosta neizvjesno. Češki klub Olomoucko Prostejov ima još odigrati sve 3 utakmice na domaćem terenu. Večeras igraju protiv jake Vienne (u trenutku pisanja ovog teksta, na poluvremenu, vodili su 8 razlike), sljedećeg tjedna protiv Ilirije te na kraju sa Šibenkom. Ukoliko Česi do Šibenke pobijede u jednoj ili obje utakmice, Šibenka će u Češkoj morati pobijediti. Ukoliko izgube i od Vienne i od Ilirije, Šibenka je već u četvrfinalu.

Što se tiče večerašnje utakmice, bila je to rastrčana i lepršava igra u napadu obje ekipe, ali i s pomalo neobveznom igrom u obrani. Šibenka je prvu veću prednost ostvarila u 7. minuti, tricom Amerikanca Kakara za 21:10 (to mu je, nažalost, bila jedina večeras). Način igre doveo je do toga da su Šibenčani već do poluvremena došli do 55 poena, gosti su imali 12 poena manje. Šutevima za 3, ali pogotovo dobrom igrom pod obručem, Šibenčani su došli do prednosti te više od 70% uspješnosti šuta iz igre u prvom poluvremenu, znatno više od gostiju, koje su Šibenčani uspješno limitirali u reketu. Naročito uspješan u realizaciji u prvih 20 minuta bio je kapetan Paić.

Drugo poluvrijeme bilo je samo odrađivanje posla. I dalje se težilo atraktivnoj igri, realizacija je nešto pala, no i dalje se postizalo dosta poena, iako je bilo i podosta promašaja iz nerezonskih šuteva. Krajem treće četvrtine Gulin je skok-šutem prvi put donio više od 20 razlike, slična razlika dugo je stajala na semaforu, no angažiranom igrom pred kraj Slovenci su smanjili na 86:72, 3 minute do kraja. Za nešto više nije bilo snage ni vremena, konačan rezultat tako je bio 92:77.

ŠIBENKA: Kakar 11, Klarin 8, Pleadin 2, Howard 9, Paić 22, Skorić 18, Gulin 4, Brocić 3, Antić 2, Jambrović 11, Šarić 2, Škugor, trener Damir Milačić
N. ILIRIJA LJ.: Kruzynski 4, Kmetič 17, Orel 17, Daneu 6, Klobučar 14, Pađen 5, Filipič 6, Pajič, Mikus 8, trener S. Modrič