FERbasket liga

Košarka: Šibenski studenti pobjedom se vratili na četvrto mjesto

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   06.02.2024 u 13:17

Studentski košarkaški klub Šibenik u devetom je kolu FERbasket lige svladao prvoplasirane Hacklere 68-54 i time stao na kraj crnom nizu koji je zadesio "narančaste" u nekoliko zadnjih tjedana.

Šibenčani su već tjednima bez nekoliko najboljih igrača, a na utakmicu protiv Hacklera, koji su Šibenik u punom sastavu ranije ove godine teško porazili, došla su tek osmorica šibenskih studenata. Usprkos tomu, "narančasti" su od prve sekunde jako krenuli u utakmicu. Obrambeni intenzitet bio je na razini, a Petković je munjevitim prodorima u ranoj fazi utakmice razbio obranu Hacklera. Povrh toga, tricama su se pridružili Skorić i Lovre Pancirov, a obrana nije padala, kao ni kontrola skoka.

Ipak, nije moglo sve po planu. U drugoj četvrtini Šibenčani su s osmorice pali na tek sedmero igrača teškom ozljedom Petkovića, koji se time pridružio poduljoj listi igrača koji su van stroja u narančastom dresu.
Usprkos tomu, studenti su nastavili igrati po planu. Posebno su jaki bili na napadačkom skoku i ukradenim loptama, potpuno razbijajući ritam igre protivničkoj momčadi. Zahvaljujući svemu tomu, na poluvrijeme se otišlo s 15-ak razlike, a Hackleri se nikad nisu vratili na jednoznamenkasti zaostatak.

Na krjau, Šibenčani su slavili 68-54, a posebno su se istaknuli Skorić s 21 poenom i pet ukradenih lopti, kao i Lovre Pancirov, koji je na terenu proveo 40 minuta bez pauze, zabivši 18 poena s 12 skokova. Šibenik je vodio 39 minuta i 40 sekundi utakmice, a vodstvo nije ispustio u nijednom trenu.

Porazom su Hackleri pali na drugo mjesto, a Šibenik se vratio na četvrto.