Četvrto kolo HT Premijer lige

Konačno prva pobjeda za GKK Šibenku: Adria Oil Škrljevu prvi 'uzeli mjeru'

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   08.10.2021 u 20:09

Valerio Baranović/ŠibenikIN
Košarkaši GKK Šibenke konačno su stigli do prve prvenstvene pobjede. Do sada neporaženi Adria Oil Škrljevo 'slomilo je zube' na GKK Šibenki koja je stigla do svog prvog slavlja u sezoni. Slavili su Šibenčani u Mavrincima rezultatom 89:84.

Šibenčani su u susret ušli vodstvom 7:2. Domaćini odgovaraju serijom 7:0 i prvi put dolaze do vodstva – 9:7. Bilo je to jedino vodstvo domaćina tijekom prve četvrtine. Prednost je bila stalno na strani Milačićeva sastava. Najviše su imali plus osam (15:23) u pretposljednjoj minuti prve četvrtine. Na kraju prve četvrtine momčad iz Mavrinaca smanjila je na minus tri (20:23).

Paićeva trica na početku druge četvrtine šibenskim je košarkašima donijela novo vodstvo od osam koševa. Drže to vodstvo sve do same završnice prvog poluvremena. U 17. minuti ima GKK Šibenka plus šest (39:33), ali u nešto više od minute gube svu svoju prednost, pa Škrljevo vodi – 40:39, da bi potom došli i do 44:39. Koševima Kujundžića, odnosno tricom Arslanagića sedam sekundi prije kraja poluvremena gosti su stigli do pola koša prednosti – 45:44.

Kao i na početku utakmice Milačićev sastav radi seriju 7:2 za vodstvo od šest koševa razlike – 52:46. A od sedam šibenskih koševa u tim trenucima pet je postigao Arslanagić. Tricom se priključuje i Paić, pa i Gulin košem za do tada najvećih +11 (46:57). Budi se domaćin i preko Marinellija brzo uspijevaju prepoloviti zaostatak. Došli su još jednom i na samo pola koša minuas, no, solo prodorom Arslanagić je  na postavio 62:65 na isteku treće četvrtine.

Početak zadnje dionice nije bio dobar za Šibenčane. U minutu i 20 sekundi primili su šest koševa, nisu postigli niti jedan, na semaforu je svijetlilo 68:65 i Milačićev je primoran na pozivanje time-outa. Dugo se čeka na šibenski koš u četvrtoj četvrtini, stiže tek nakon više od tri minute igre, zabio je Kujundžić za 68:67. Iako su domaćini ostali bez svog najefikasnijeg igrača do tada, nije ih to omelo u održavanju prednosti.

Tri i pol minute prije kraja rezultat je u egalu – 78:78, nakon polaganja Pleadina. Još jedna odlična asistencija Paića, Gulin polaže, a ima i dodatno bacanje koje realizira za vodstvo GKK Šibenke rezultatom 78:81. Jambrović povećava na 83:78, domaćini ne koriste svoj napad, a na drugoj strani Gulin polaže nakon još jedne, četvrte uzastopne asistencije Paića. Bila je to šibenska serija od čak 11:0. Domaćini su se uspjeli približiti, smanjiti zaostatak, ali ne i ugroziti šibensku pobjedu u Mavrincima.

S 21 košem najefikasniji u šibenskim redovima bio je Arslanagić, 13 je ubacio Jambrović, 12 Paić i Gulin, a deset debitant Kujundžić.

U sljedećem kolu GKK Šibenka će na Baldekinu ugostiti Cedevitu Junior.