Jolly JBS u završnici ostao bez pobjede: Petrović Goricu odveo do slavlja ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 24.10.2015, 22:20h   •

Treći poraz u četiri utakmice

Jolly JBS u završnici ostao bez pobjede: Petrović Goricu odveo do slavlja

Š. I. Jolly JBS u završnici ostao bez pobjede: Petrović Goricu odveo do slavlja
OBJAVA 24.10.2015, 22:20h

Košarkaši Jolly JBS doživjeli su još jedan poraz, već treći u četiri utakmice, odnosno na trećem gostovanju otkako je startala nova sezona. Sa 93:84 pobijedila je u Velikoj Gorici Gorica, a kobno je za Milačićevu momčad bilo drugo poluvrijeme, odnosno zadnja četvrtina u kojoj je Marko Petrović nemilosrdno trpao, a Jolly primio čak 34 koša.

Domaćini bolje otvaraju utakmicu, u stalnom su vodstvu, najviše sedam koševa, ali do kraja četvrtine Jolly JBS stigao je do potpunog egala (17:17).

Odlično Milačićeva momčad, predvođena Pavlovićem, ulazi u drugu četvrtinu, radi seriju 13:1 i vodi 30:18 polovicom četvrtine. Imali su i +13 (23:36), no, Skokna, Kapusta i Mašić uspjeli su malo smanjiti zaostatak domaćina do poluvremena, bilo je 34:41.

Na otvaranju poluvremena prednost je +11, a predvođeni Konjevićem i Skoknom domaćini u 27. minuti ponovno preuzimaju vodstvo – 54:53. Ali vratio se Jolly brzo u prednost, tricom Washingtona došli su do plus četiri (63:59) uoči deset zadnjih minuta igre.

Do polovice četvrte četvrtine prednost je bila na strani gostiju, no, onda Marko Petrović, sin Aleksandra Petrovića koji je prije par sezona kratko vrijeme boravio i u Jollyju, stvar uzima u svoje ruke. Tri trice u nizu, još nekoliko koševa i prednost je u 38. minuti 81:73. Neuhvatljivo do kraja utakmice za Milačićev sastav.

Petrović i Konjević s 19 koševa bili su najefikasniji kod domaćina, Washington je s 23 koša bio najefikasniji kod Jollyja.

U srijedu Jolly JBS na Baldekinu dočekuje Zabok.

GORICA – JOLLY JBS 93:84 (17:17, 17:24, 25:22, 34:21)
Suci: Denis Hadžić (Pula), Andrej Sušanj (Rijeka) i Gordan Terlević (Kastav)
GORICA: Kapusta 15, Šutalo, Petrović 19, Mašić 13, Konjević 19, Zrnić 7, Papac 4, Demo, Herendić, Prgomet 3, Jelenek, Skokna 13. Trener: Josip Sesar.
JOLLY JBS: Gulam 2, Gabrić, Pavlović 15, Mustapić 11, Vrlika 2, Vraneš 12, Mrva 6, Perković 4, Najev 9, Washington 23, Vladović. Trener: Damir Milačić.

KLJUČNE RIJEČI:  Košarka / A-1 liga / Jolly JBS / Damir Milačić /