Plus deset za goste

I Alkar odnio bodove s Baldekina: GKK Šibenka trenutno drži prvoligaški fenjer

Košarka   |   Autor: Ivana Jurica   |   13.11.2021 u 19:32

Valerio Baranović/ŠibenikIN/arhiva
Košarkaši GKK Šibenke doživjeli su još jedan domaći poraz. I to od momčadi sa začelja ljestvice, sinjskog Alkara koji je sada i prestigao Šibenčane i predao im fenjer. Slavili su gosti rezultatom 79:69.

Nakon pomalo neočekivane pobjede nad momčadi s Gripa, GKK Šibenka se nadala da do doći do druge uzastopne pobjede. Znali su da je Alkar neugodan, no, na terenu nisu uspjeli nadvisiti svoje suparnike, biti efikasniji od njih i sad se nalaze u nezavidnoj poziciji, na posljednjem mjestu HT Premijer lige.

Početak utakmice nije odavao da će završiti loše za Milačićev sastav. Imali su u jednom trenutku i osam koševa prednosti. A na isteku prve četvrtine vodstvo se mjerilo s pet koševa.

U drugoj četvrtini preokret, Sinjani su efikasniji, preuzimaju vodstvo koje drže i na poluvremenu, doduše minimalno.

Drugo poluvrijeme potpuno prolazi u dominaciji Sinjana. Odnosi se to pogotovo na treću dionice igre kad su zabili više nego dvostruko više koševa od šibenske momčadi.

Prednost koju su tu stekli sačuvali su do kraja utakmice upisavši drugu uzastopnu pobjedu, odnosno ostavivši Šibenčane u nezgodnoj situaciji.

U šibenskim redovima Solomun je imao double-double učinak (15 koševa, 10 skokova), dvoznamenkasti su bili i Rebić (11) i Paić (10). Gosti su imali petoricu dvoznamenkastih: Krstanović, Vučić i Gilber zabili su po 14, Gizdavčić 13, a Collins 11 koševa.

U sljedećem kolu GKK Šibenka gostuje kod Cibone.