Furioznim otvaranjem utakmice Jolly JBS otvorio put prema prvoj domaćoj pobjediŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 28.10.2015, 20:48h   •

Na Baldekinu bolji od Zaboka

Furioznim otvaranjem utakmice Jolly JBS otvorio put prema prvoj domaćoj pobjedi

Martina Japundžić Furioznim otvaranjem utakmice Jolly JBS otvorio put prema prvoj domaćoj pobjedi
OBJAVA 28.10.2015, 20:48h

Drugu prvenstvenu, odnosno prvu domaću pobjedu, zabilježili su košarkaši Jolly JBS-a. Na Baldekinu su i lakše od očekivanog pobijedili Zabok, bilo je 83:64, a put prema pobjedi otvorili su sami sebi odličnim otvaranjem utakmice u kojem su osigurali i 20 koševa prednosti.

Dva su puta minimalno na otvaranju utakmice vodili gosti, no, krenuo je tada uragan domaćina. Tek što je ušao Mustapić realizira dva napada, u seriji zabija i Washington i serijom 14:0 Jolly dolazi do vodstva od 16:7. Raznovrsna rješenja u napadu donose i vodstvo od 21 razlike pred kraj prve četvrtine – 28:7.

U manje od četiri minute druge četvrtine gosti smanjuju prednost i dolaze na 30:21. Pronalazi potom Milačićev sastav izlazak iz crne rupe u koju su upali: tek što je ušao Pavlović postiže sedam koševa u seriji, priključuju se Gulam, Vraneš i Washington i prednost je ponovno na 20 razlike – 48:28. No, Amerikanac u redovima gostiju, Chris Warren, s tri je trice smanjio vodstvo domaćih na 48:37 na poluvremenu.

Punih pet minuta u drugom poluvremenu gosti su bili bez koša, a Jolly je postigao samo šest u tom razdoblju pa je na semaforu svjetlilo 54:37. Ali poslije trice domaćeg Amerikanca, te potom tri realizirana napada za redom Vraneša prednost je narasla na +22 (63:41).

Rezultatom 65:47 ušlo se u zadnju četvrtinu. Tu nikakvih problema nije bilo, Šibenčani su bez problema sačuvali svoju visoku prednost, a minute na parketu upisao je i mladi Kristijan Vladović.

S 26 koševa Amerikana Washington bio je najefikasniji u redovima domaćina, dok su po 16 ubacili Mustapić i Vraneš. Na drugoj strani Warren je ubacio također 26.

JOLLY JBS – ZABOK 83:64 (28:10, 20:27, 17:10, 18:17)