U nedjelju Alkar

Drugi poraz GKK Šibenke u ABA 2 ligi: Zlatibor u drugom poluvremenu 'slomio' otpor Šibenčana

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.10.2023 u 05:40

Dragana Stjepanović/NLB ABA 2 LEAGUE
U drugom kolu ABA 2 lige košarkaši GKK Šibenke doživjeli su još jedan poraz. U Subotici su rezultatom 101:80 poraženi od Zlatibora.

Nakon poraza od Borca na otvaranju ABA 2 lige, igrači Damira Milačića poraženi su i od Zlatibora. Držali su se Šibenčani tijekom prvog poluvremena, ali u nastavku je do izražaja došla veća kvaliteta suparnika.

Babić i Mandalinić s po 14 koševa bili su najefikasniji u šibenskim redovima. Skorić je dodao 12, Hršić 11 koševa, a Brown deset.

Vrijedi izdvojiti da su Šibenčani igrali bez nekolicine važnih igrača, Paića, Pleadina, Topolovića i Mylesa. Omogućilo je to veću minutažu mladim snagama poput Škugora, Brajkovića, Bobeka, …

-Jako sam zadovoljan s obzirom da smo u ovakvoj situaciji u kojoj jesmo. Prvi put smo na turniru ABA 2 lige u balonu, došli smo praktički bez četiri igrača. Bez problema smo se nosili i s jednom i s drugom ekipom dok smo imali snage i rotacije. Poslije smo napravili puno grešaka zbog prekomjernog umora i to je ono što nas je koštalo. Onog trenutka kada se Topolović i Myles priključe bit ćemo jako ozbiljni za sve naše iduće protivnike – istaknuo je nakon utakmice trener Šibenčana Damir Milačić.

Ono što narančaste sada očekuje je utakmica 3. kola Favbet Premijer lige kada će od 17:05 u nedjelju 15. listopada na svom Baldekinu ugostiti ekipu Alkara.

ŠIBENKA - ZLATIBOR GOLD GONDOLA 80:101 (23:23, 20:20, 19:29, 18:29)

Šibenka: Skorić 12, Hrštić 11, Bobek 3, Klarin 6, Brown 10, Babić 14, Topolović, Mandalinić 14, Perković 4, Šarić, Škugor 6, Brajković

Zlatibor: Milošević 4, Liutych 17, Đukanović 14, Nikolić 13, Matović, Smiljanić 9, Špan 4, Kovačević 2, Vujičić 11, Rebec 16, Čorbić, Stojičić 11