FERBasket liga, Zagreb

Druga utakmica doigravanja: Šibenčani pobjedom izjednačili omjer

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   17.04.2023 u 10:14

Nakon izgubljene prve utakmice četvrtfinala protiv FINA Hacklera, Studentski košarkaški klub Šibenik itekako se trgnuo uoči druge utakmice te uvjerljivo slavio 73-47 i poravnao seriju.

Šibenčani nisu uši baš bajno u utakmicu te su nakon pet minuta zabili samo dva poena uz zaostatak 6-2, no jako brzo su stvari počele sjedati na svoje mjesto.

Odličnim protokom lopte ona je počela završavati s kvalitetnim akcijama koje Šibenčane vraćaju u utakmicu, a fantastičnom obranom bekovskog tandema Skorić-Pancirov, ali i cijele momčadi, Hackleri u ostatku prve dionice igre ostaju bez poena te se u drugu četvrtinu ulazi vodstvom "narančastih" 13-6.

Druga četvrtina donijela je daljnje odvajanje Šibenika. Serija trica Baljkasa učrvrstila je vodstvo, a odlična timska obrana Šibenika i dobra kontrola skoka otvarali su dodatne opcije u napadu.

Na predah se otišlo s +16, a u drugom dijelu igre nastavilo se po istom receptu koji je naposljetku donio finalni rezultat 73-47. Svi igrači Šibenika upisali su se u strijelce.

SKK Šibenik: Pulić 3, Baljkas I. 16, Skorić 17, Lučev 3, Šolić 2, Marin 21, Pancirov L. 2, Pancirov P. 6, Mioč 2, Baljkas A. 3