S NBA parketa

Dario Šarić odličan u pobjedi Warriorsa

Košarka   |   Autor: HINA   |   21.11.2023 u 08:03

Screenshot/youtube
Stephen Crurr< ubacio je 32 koša, Klay Thompson odigrao je najbolju napadačku utakmicu sezone, Dario Šarić bio je fantastičan s klupe, a Golden State Warriorsi prekinuli su niz od šest uzastopnih poraza sinoćnjom pobjedom protiv Houston Rocketsa. Utakmica je završila 121:116.

Najbolji tricaš svih vremena ubacio je novih pet trica i sada je jedini košarkaš u NBA povijesti koji je u prvih 13 utakmica sezone u kojima je nastupio suparnicima ubacio četiri ili više šuteva za tri poena. Ujedno je 35-godišnjem šuteru ovo bila već sedma utakmica ove sezone u kojoj je ubacio 30+ poena. U ovoj je utakmici postao i rekorder po broju odigranih minuta za Warriorse, više od 30.730. Dosad je rekord držao Nate Thurmond.

Thompsonov učinak sezone

Pet trica na ovoj utakmici ubacio je i Klay Thompson, ukupno i 20 koševa, što mu je najviše ove sezone. U njoj je na prosjeku od 14 poena, što mu je najniži prosjek još od rookie sezone 2011./2012. kada je ubacivao 12.5 koševa po utakmici.

Chris Paul dodao je 15 poena i 12 asistencija u 12. uzastopnoj pobjedi Warriorsa protiv Rocketsa, a odličnu utakmicu odigrao je i Šarić. Hrvatski reprezentativac startao je s klupe, skupio 26 minuta i iskoristio ih za 18 poena (šut 5/10, slobodna bacanja 5/6) i pet skokova.