Nesvakidašnji događaj

Četvrtfinale doigravanja: Šibenka opet kod Cedevite J. pala pri kraju, domaći zabili 10 trica u zadnjoj četvrtini

Košarka   |   Autor: G.M.   |   10.05.2023 u 20:41

KK Cedevita Junior/Josip Begonja
U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige, Cedevita Junior svladala je Šibenku u Zagrebu sa 87:65 (14:15, 22:21, 21:14, 30:15). Slično kao i u regularnom dijelu natjecanja protiv Cedevite (te slično kao što se dogodilo mnogo puta ove sezone), Šibenčani su ušli dobro u utakmicu, a na kraju doživjeli poraz rezultatom koji nikako ne odražava stanje na terenu. Nakon što je šibenska obrana dobro na početku zaustavljala Zagrepčane, domaći su u posljednjoj četvrtini zabili 10 trica (dakle svih 30 njihovih poena u zadnjoj četvrtini došlo je na taj način). Četvrtfinale se igra na dvije pobjede, druga utakmica je na Baldekinu u subotu od 19 sati.

Vrlo motivirano ušli su Šibenčani u utakmicu, no opet ih je igra u obrani služila bolje od igre u napadu. I dok se u obrani igralo dobro, u napadu se teško dolazilo do pogotka, iako je Šibenka imala i 5 skokova u napadu (15 ukupno). Rezultat se penjao sporo, nakon 5 minuta bilo je tek 6:6, potom su domaćini napravili seriju 6:0, na koju odgovara Šibenka sa svojom serijom 7:0.

Druga četvrtina bila je efikasnija, domaći su počeli pogađati, no na drugoj strani Jambrović, Pleadin, Howard i Brocić uspijevali su svojim pogocima održati egal; na odmor se otišlo sa 36:36. Howard je konačno, uz standardno dobar skok, počeo i pogađati.

Šibenka se držala sve do 27. minute. Pogodak Jambrovića za 48:50 bilo je posljednje vodstvo, a kod 50:50 Howard je promašio zicer. Baš nakon tog promašaja počinje prvi pobjedonosni nalet Cedevite: u posljednje 2 minute Zagrepčani dolaze već do 57:50.

6 minuta i 40 sekundi do kraja još uvijek je 60:57 i nada je još realna, ali Šibenka nije uspjela u svom naumu da zadrži utakmicu na malo poena. Naprotiv, kako smo već opisali, Cedevita je u posljednjoj četvrtini zabila 30 poena, sve iz 10 trica; Šibenčani to nisu mogli pratiti. Iako su domaćini sve poene u zadnjoj četvrtini postigli na isti način, ekipa Damira Milačića nije pronašla način za to obraniti.

Dvorana 2 Doma sportova, Zagreb, gledatelja 150, suci Hadžić, Tomić, Miletić
CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 8, Marčinković 3, Vrgoč 5, Šabić 12, Simon 8, Kučić 19, Rašić, Bilić, Serdarušić 14, Zanki 3, Batinić 15, Topolović, trener Damir Mulaomerović
ŠIBENKA: Skorić 2, Howard 10, Brocić 11, Jambrović 12, Paić 10, Bobek, Klarin 2, Pleadin 14, Antić, Perković 4, trener Damir Milačić