Potpuni pad u 2. poluvremenu

Cedevita Junior potpuno nadigrala Šibenku i nanijela joj težak prvi poraz u prvenstvu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   14.11.2022 u 19:55

HKS TV
U zaostaloj utakmici 1. kola HT premijer lige košarkaši Šibenke doživjeli su prvi poraz u ovom natjecanju. Domaća Cedevita Junior bila je bolja rezultatom 90:55 (25:25, 11:13, 25:9, 29:8). Šibenčani su tako drugo poluvrijeme izgubili sa čak 37 koševa razlike; u cijelom drugom poluvremenu Šibenka nije zabila nijedan pogodak izvan reketa.

Krenulo je dobro za Šibenku, tricom Brocića i slobodnim bacanjima Paića. Bilo je i šest razlike u 5. minuti, nakon polaganja Gulina, no Cedevita Junior nije dozvolila odvajanje, poglavito zahvaljujući poenima Cianija, koji je u jednom periodu postigao 7 poena zaredom. Još jednom su se gosti odvojili na plus pet, još jednom su se domaći vratili, za konačan rezultat uzbudljive i atraktivne prve četvrtine 25:25.

I u drugoj četvrtini je bilo izjednačeno, no realizacija obje ekipe je znatno pala. Rezultat se stalno kretao oko neriješenog, a Jambrović je polaganjem 3 sekunde prije kraja donio Šibenci malu prednost od 36:38 na poluvremenu.

Realizacijske muke Šibenčana nastavljaju se i u trećoj četvrtini pa je na kraju ispalo da je Šibenka postigla više poena u prvoj četvrtini nego u drugoj i trećoj zajedno. 4 minute bila je ekipa Damira Milačića bez poena pa je Cedevita Junior u tom periodu otišla sa 42:40 na 54:40. Ciani, Marčinković, Kučić, Rašić..., Cedevitina rješenja u napadu bila su brojna i raznolika, dok je Šibenka nizala napadačke greške - pogrešna dodavanja, greške u vođenju, greške u koracima... i odlaze domaćini na velikih 61:47 na ulasku u posljednjih 10 minuta.

No to je tek početak nevolja za Šibenku, jer nakon polaganja Jambrovića u prvoj minuti zadnje četvrtine za 63:49 Cedevita Junior radi novu veliku seriju od 13:0 za velikih 27 razlike. Opuštenost zbog vodstva dovela je do toga da je Cedevitu počelo ići sve pa su počeli pogađati i ono što ne bi trebalo ući, Šibenka se, pak, razočarala rezultatom pa nisu zabijali ni ono što su trebali. Pri kraju utakmice cijela petorka Šibenke imala je ispod 20 godina. Kod Cedevite su se na kraju svi igrači koji su ušli u igru uspjeli upisati u strijelce. Nova serija Cedevite Junior od 11:0 na kraju utakmice, u jednom trenutku bilo je i 37 razlike, na kraju ogromnih 90:55.

Problem Šibenke, koji smo viđali posljednjih 10 godina, od povratka u prvi rang, i dalje ostaje što ne mogu protiv ekipa iz vrha održati realizaciju stalno na visokom nivou; po običaju u prvoj četvrtini se još i uspije zabiti dosta, uz dosta i primljenih koševa, u ostatku utakmice realizacija stane, a obrana nastavi primati. Zabrinjavajuće je da ovo nije prvi put ove sezone da Šibenka gubi od ekipe koja cijelu ili većinu utakmice rotira tek šest ili sedam igrača. Spomenimo i da je Šibenka imala navijačku potporu u Zagrebu. U četvrtak od 19 sati slijedi gostovanje kod Cibone.

U dvorani Dom sportova, pred 100 gledatelja, sudili su Hadžić, Hordić i Mjeda.

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 18, Marčinković 14, Ciani 15, Šabić 6, Batinić 5, Kučić 16, Rašić 7, Serdarušić 2, Vrgoč 7, Lončar, trener Damir Mulaomerović
ŠIBENKA: Skorić 4, Gulin 6, Brocić 5, Jambrović 12, Paić 14, Bobek, Klarin 5, Pleadin 2, Howard 3, Antić 4, Šarić, Škugor, trener Damir Milačić