Oproštaj od sezone

Cedevita Junior i u uzvratu nadmašila Šibenku zahvaljujući tricama

Košarka   |   Autor: G.M.   |   13.05.2023 u 20:50

GKK Šibenka
U uzvratnoj utakmici četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige, Šibenka je na Baldekinu poražena od Cedevite Junior sa 76:95 (19:29, 17:25, 19:34, 21:7). Time je Šibenka osvojila peto mjesto u ligi i oprostila se od ove sezone. Krajnji rezultat dosta vara, jer su Zagrepčani u jednom trenutku imali i 38 razlike, a 14 minuta do kraja zabili su već 80 poena pa je prijetila i puno veća katastrofa.

Iako su igrale 4. i 5. ekipa prvenstva, razlika se opet pokazala ogromnom. A kad pomislimo da je Cedevita Junior zapravo B ekipa drugog kluba te da je slabija od prve tri ekipe u ligi, a koje su opet „nigdje“ u ABA ligi...

Za razliku od prve utakmice, gdje se Šibenka dobro držala tri četvrtine, ovdje je pobjednik brzo bio odlučen. Cedevitu je opet služio šut, ovaj put od početka. Narančasti su se držali do 6. minute, dotad su već primili velikih 16 poena, ali su i zabili 13. Takav napadački ritam nije se mogao dugo pratiti; Cedevita je nastavila trpati i nakon 10 minuta bilo je 19:29.

Razlika je nastavila rasti u drugoj četvrtini, na odmoru je bilo 36:54, a u tom trenutku Zagrepčani su imali ukupan šut od 60 posto te tricu 10 od 18.

Na poluvremenu se komentiralo da Šibenka mora naći način zaustaviti vanjski šut (kao i vodstvo nogometaša Istre protiv Gorice), no treća četvrtina je bila najlošija, što se tiče branjenja trice. Cedevita Junior djelovala je poput NBA momčadi, pogađalo se odakle se htjelo. U 27. minuti Simon je pogodio za 45:83, na kraju treće četvrtine također velikih 55:88.

Borbenošću u zadnjih 10 minuta Šibenčani su spriječili da prime preko 100 koševa (iako se u jednom trenutku činilo i da će gosti doseći 110 ili 115). Naprotiv, u posljednjih 10 minuta uspjelo se smanjiti na koliko-toliko prihvatljivih minus 19. Konačna trica gostiju zaustavila se na 17 od 34.

Zbog te borbe u zadnjih 10 minuta, ali i svega u ovoj sezoni, u kojoj su ispunjeni i premašeni osnovni ciljevi, publika je igrače u narančastom nagradila pljeskom, a isti su dobili i gosti, koji će u polufinalu ići na Splita.

Dvorana Baldekin, gledatelja 350, suci Jurčević, Hordov, Modrić
ŠIBENKA: Skorić 8, Bobek 2, Klarin 12, Pleadin 24, Howard 2, Brocić, Antić 8, Perković 4, Jambrović 12, Škugor, Brajković 2, Paić 2, trener Damir Milačić
CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 16, Kučić 11, Rašić 14, Marčinković 5, Bilić, Serdarušić, Vrgoč 3, Šabić 9, Simon 17, Zanki, Batinić 7, Topolović 13, trener Damir Mulaomerović