Omjer 1-6

Blijeda Šibenka bez snage za novo iznenađenje: Poraženi od Šenčura u utakmici za zaborav

Košarka   |   Autor: G.M.   |   21.12.2023 u 20:10

2. ABA liga/Dragana Stjepanović
U 7. kolu 2. ABA lige, košarkaši Šibenke poraženi su na neutralnom terenu u Širokom Brijegu od slovenske ekipe Šenčur sa 78:57 (26:16, 17:22, 17:9, 18:10), u posljednjoj utakmici u 2023. godini.

Šibenka je ove sezone, gotovo u svakom porazu, pokazala da joj u svakoj utakmici nedostaje barem jedan element. Katkad se primalo previše poena, katkad se ništa nije moglo zabiti, a u ovom susretu ključ poraza svakako je bilo ovo drugo: razlog zašto je naša ekipa zabila samo 57 poena, odnosno samo 19 u drugom poluvremenu, leži prije svega u čak 20 izgubljenih lopti (naspram Šenčurovih 8), forsiranim pokušajima pod obručem te slabom šutu (za dva 16 od 40, za tri 5 od 25).

Protiv slovenske ekipe, koju možemo opisati kao radnu i motiviranu, ali ipak ne spada u vrh kvalitete ovog natjecanja, toliki broj loše dodanih lopti donio je na kraju poraz od čak 21 razlike. A krenulo je loše već nakon 3 minute; od 7:6 Šenčur je došao do 15:6, iskoristivši otprilike 4 minute igre bez šibenskog pogotka.

Jedini dobar šibenski period bila je druga četvrtina, kada se vrlo brzo od zaostatka 32:20 došlo do 32:29, a jedna Klarinova trica početkom treće četvrtine donijela je i malih 43:41. No poslije toga, osim još po jedne trice Mandalinića i Pleadina, Šibenka u trećem periodu nije zabila nijedan jedini poen. Bez ijednog šibenskog poena za dva, Šenčuru nije bilo teško otići na 13 prije zadnjih 10 minuta, u kojima su iskoristili bezvoljnost igrača u crnom te povećali konačnu razliku na 21 poen.

GSD Pecara, Š. Brijeg, gledatelja 50, suci Vladimir Vesković, Dragan Matić i Milan Danilović
ŠENČUR: Čibej 6, Vidić 1, Novak 6, Ožegović 13, Kmetič 13, Murić 18, Antić 2, Martinčič 5, Dragović 3, Malovčič 11, Petrovič, trener Miljan Pavković
ŠIBENKA: Skorić 4, Hrštić 2, Pleadin 5, Bobek, Klarin 13, Howard 2, Foreman 4, Babić 6, Mandalinić 7, Perković 12, Škugor 2, trener Damir Milačić