Dodjela nagrade Ambasador: Šibenske elektroničke snage u čak osam kategorija!ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Glazba  •   OBJAVA: 01.09.2020, 12:07h   •    

U Aquariusu

Dodjela nagrade Ambasador: Šibenske elektroničke snage u čak osam kategorija!


  Foto: Goran Telak Dodjela nagrade Ambasador: Šibenske elektroničke snage u čak osam kategorija!
PIŠE ŠibenikIN
OBJAVA 01.09.2020, 12:07h

Svečana četvrta dodjela nagrada Ambasador elektroničke glazbe za ostvarenja u 2019. godini, koju organizira udruga Klubska kultura, održat će se u zagrebačkom klubu Aquarius u četvrtak 17. rujna 2020. godine.

 

 

Nagrada Ambasador će se ove godine, u 35 kategorija, dodijeliti akterima hrvatske elektroničke scene za ostvarenja unutar granica Hrvatske i na inozemnom tržištu u proteklih godinu dana. 
 
Dodjela nagrada Ambasador počet će glazbenim programom Sunset selections na ljetnoj terasi kluba Aquarius u 18:30 sati dok će glavni program dodjele nagrada početi u 20 sati. Nakon završetka službenog dijela programa, u 22 sata se nastavlja after party otvoren za sve posjetitelje.
 
Među nominiranima su i šibensko-kninske snage. Naime, čak četiri festivala iz Tisnog nalaze se u kategoriji Boutique festival, dok je Seasplash u kategoriji Najbolji festival domaćeg promotora. Šibenska udruga RatCat se bori za titulu Kolektiva godina i Najbolje udruge za razvoj i promicanje scene. 
 
U kategoriji Party godine nominirani su Collage x LHF: Âme vs HVOB (Tvrđava Sv. Mihovila) i Project Vojarna: Monika Kruse (ex vojarna Bribirskih knezova). Mladi DJ godine mogao bi postati Vodičanin Carnero, Martina Kovačić (RatCat) u kategoriji je za Vizualno rješenje godine, a Fogsellersi su u konkurenciji za Elektronički bend godine.
 
Slijede sve nominacije:
 
Foto: Dino Ninković
 
NAGRADE PUBLIKE
 
FESTIVALI
01. OPEN AIR FESTIVAL GODINE
Dimensions festival – Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Modem festival – Primišlje
Outlook festival – Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Sonus festival – Plaža Zrće, Novalja, otok Pag
Sea Star festival – Stella Maris, Umag
 
02. BOUTIQUE FESTIVAL GODINE
Defected Croatia – The Garden, Tisno
Dekmantel Selectors – The Garden Resort, Tisno
Goulash Disko – Komiža, otok Vis
Love International – The Garden Resort, Tisno
SunceBeat – The Garden Resort, Tisno
 
03. NAJBOLJI FESTIVAL DOMAĆEG PROMOTORA
Forestland festival – Brezje
Freemental festival – Tarej, otok Cres
Future Sound of Zagreb – Zagreb 
Lastovo u Zvijezdama – Park prirode Lastovsko otočje
Seasplash festival – Plaža Martinska, Šibenik
 
04. REGIONALNI FESTIVAL GODINE
Exit festival – Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad (SRB)
Garden of Dreams – više lokacija, Sarajevo (BiH)
Lovefest – Vrnjačka Banja (SRB)
No Sleep festival – Luka Beograd (SRB)
Sea Dance festival – Plaža Buljarica, Budva (CG)
 
SCENA
05. NAJBOLJA NOVA KLUPSKA VEČER
Ćelija
Myuz
Namaz
Powertape
Synesthesia
 
06. KOLEKTIV GODINE
Future Scope
KBS 
RatCat
Tanzen
Traum
 
07. NAGRADA UDRUZI ZA RAZVOJ I PROMICANJE SCENE 
Edusplash/Seasplash
Glazbena udruga „Echo“
Kultura Futura
Labin Art Express XXI
RatCat
 
08. KONCEPT GODINE
BSH Events
Flyaway festival
Rave bal
Stereotip
We Love Sound
 
09. PODCAST / STREAM / RADIJSKA EMISIJA GODINE
Contrast Radio – Radio 101 (Yesh)
Enter peglaona – Enter
Magic Room – Yammat FM (Maminho)
Mojo Sound System – Yammat  FM (Ivona Kovačević)
Top DJ Room 
 
10. KLUPSKA VEČER GODINE
Balance
Deep`n`Delicious
Future Scope
Tanzen
Traum
 
11. PARTY GODINE
Chemical Brothers – Dom sportova, Zagreb
Collage x LHF: Âme vs HVOB – Tvrđava Sv. Mihovila, Šibenik
Dimensions Arena: Jeff Mills & Tony Allen Live – Arena, Pula
KBS Warehouse: Darrius Syrossian – Student Day Festival, ex port Drvo, Rijeka
Project Vojarna: Monika Kruse – ex vojarna Bribirskih knezova, Šibenik
 
12. NAJBOLJI MALI KLUB 
Depo – Zagreb 
Epic – Osijek 
Judino drvo – Split 
Masters – Zagreb 
Pločnik – Zagreb 
 
13. NAJBOLJI VELIKI KLUB 
Aquarius – Zagreb 
Boogaloo – Zagreb 
Lazareti – Dubrovnik
Opera – Zagreb 
Revelin – Dubrovnik 
14. NAJBOLJI KLUB U REGIJI
20/44 – Beograd (SRB)
Ambasada Gavioli – Izola (SLO)
Half – Beograd (SRB)
K4 – Ljubljana (SLO)
Silver & Smoke – Sarajevo (BiH)
 
DJ/SELEKTOR
15. NAJBOLJI TECHNO DJ
DJ Jock
Insolate
Ogi
Petar Dundov
Volster
 
16. NAJBOLJI HOUSE DJ
Antonio Zuza
PEZNT
Pips
Tom Bug
Yakka
 
17. NAJBOLJI GOA/PSY TRANCE DJ
Dalton Trance Teleport
Mayix
Stevo
Val Vashar
Winpa
 
18. NAJBOLJI TECH-HOUSE DJ
Andrea Ljekaj
Bronski
Felver
Mariano Mateljan
Marina Karamarko
 
19. NAJBOLJI BASS DJ
Filip Motovunski
Fullstep Phil
Kodin
Kula
Minimalist
 
20. NAJBOLJI SELEKTOR DUB/REGGAE ZVUKA
Banana Zvuk
Dr. Obi
Ilko & Zoki
Lo Peaks
Vrki
 
21. NAJBOLJI MAINSTREAM DJ
Dekova
Joe2Shine
Kosta Radman
Matroda
Vanillaz
 
22. ECLECTIC DJ GODINE
Dr. Smeđi Šećer 
Ezgotika DJs
Jogarde
Kiwi in Space
M.I.L.E.
 
23. AMBASADOR HRVATSKE U INOZEMSTVU 
Dalton Trance Teleport
Egoless
Insolate
Matroda
Petar Dundov
 
24. REGIONALNI DJ/PRODUCENT GODINE
Lag
Marko Nastić
Mike Vale
Reblock
Space Motion
 
NAGRADE STRUKE
 
25. MLADI DJ GODINE
Carnero
Groove Masters
IGZ
Marcel
Sub Effect
 
26. NAGRADA ZA NAJPERSPEKTIVNIJI BEND/AUTORSKI PROJEKT ELEKTRONIČKE GLAZBE
Eleven
Legabyte
Pastele
Sun U
The Siids
 
27. MAINSTREAM SINGLE/REMIKS GODINE
Armand Van Helden – You  Don’t Know Me (Matroda Remix)
Detour – Bez  Tebe (Yakka Breakbeat Remix)
Ivan Mastermix – Ederlezi (Club Mix)
Sara Renar – Tišina (Outcome Remix)
Vanillaz, Divolly & Markward – Ederlezi (Extended Mix)
 
28. VIZUALNO RJEŠENJE GODINE
Ante Zvonimir Stamać – ABOP „Delta“ Album Cover
Dalibor Talajić – PEZNT „Paid in Full“ Album Cover
Domagoj Jakić – MYUZ je u Klubu
Martina Kovačić – RatCat u Tunelu (Innellea)
Saša Pocrnić – Miniwal 
 
29. LIVE ACT GODINE
Egoless
F.O.R.M.
Ivan Komlinović
Jan Kinčl & Regis Kattie
Petar Dundov
 
30. ELEKTRONIČKI BAND GODINE
ABOP
Chui
Nipplepeople
Pocket Palma
The Fogsellers
 
31. SINGLE GODINE
DJ Jock – Under The Lights (Suara)
Insolate – Nada (Get Physical Music)
Petar Dundov – Pyroelectric (Cocoon)
PEZNT – Freedom (DFTD)
Tom Bug – Changed My Life (Snatch! Records)
 
32. REMIKS GODINE
Denise Rabe - Sunfall (Insolate Remix)
Didier Sinclair - Lovely Flight (Tom Bug Feel Remix)
Insolate – Nada (Andrea Ljekaj Remix)
The Alchemical Theory - Eternal Return (Volster Remix)
Todd Terry, Jocelyn Brown, Martha Wash – Keep on Jumping (PEZNT Remix)
 
33. NAJBOLJI ALBUM PLESNE/SUVREMENE ELEKTRONIČKE GLAZBE
ABOP – Delta (PDV Records)
Insolate – Order is Chaos (Out of Place)
Nik Oroši – Underline (M.I.N.E. Records)
PEZNT – Paid in Full (Blacksoul Music)
The Siids – Brutalist (Dallas Records)
 
34. HRVATSKA ETIKETA GODINE
Blacksoul Music
Burek
Dobar House
Out of Place
PDV Records
 
35. DJ GODINE (PO IZBORU STRUKE)
DJ Jock
Insolate
Maja PA
Petar Dundov
Yakka
 

 

 

 

 

  komentara   KOMENTARI:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove portala ŠIBENIK.IN. Portal ŠIBENIK.IN zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara portal ŠIBENIK.IN nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila.