Kninski taekwondo borac

Teskeri bronca na Belgian Openu: Trenutno je u Top 16 Olimpijskog rankinga

Borilački sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.03.2023 u 11:43

Huknet
Josip Teskera je nastavio s odličnim rezultatima ove godine te osvojio broncu na G2 turniru Belgian Open u Lomelu.

Turnir je okupio kremu svjetskih taekwondo sportaša iz 65 različitih zemalja, a natjecalo se 1497 boraca, piše Huknet.

Redom su padali predstavnici Bugarske (2:0), Švedske (2:0) i Kazahstana (2:0), a u polufinalu je Kninjanin tijesno izgubio od predstavnika Grčke, kasnijeg pobjednika, iako je u dva navrata pred kraj imao vodstvo.

Teskera je u sjajnoj formi te je nakon brončane medalje na President kupu u Turskoj, zlata na Slovenija Openu i 5. mjesta na Bugarska Open, osvojio broncu na Belgian Openu.

Trenutno Josip zauzima top 2 na svjetskoj taekwondo ljestvici do 54 kilograma, a top 16 na olimpijskom rankingu do 58 kilograma.