Fantastičan uspjeh

Na Europskom prvenstvu u taekwondou u Tallinnu Teskera osvojio srebro, Ivona Jelić broncu

Borilački sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   26.08.2021 u 08:40

Facebook
Hrvatski taekwondoaši na Europskom prvenstvu za mlađe uzraste u Estoniji osvojili su dva zlata, dva srebra i dvije bronce. Među medaljašima je i Ivona Jelić, mlađa sestra zlatne olimpijke iz Tokija te Josip Teskera koji je viceprvak Europe U21.

Josip Teškera u kategoriji taekwondoaša do 54 kilograma ispod 21 godine osvojio je srebro.

Fantastičan uspjeh postigao je Josip Teskera koji je postao viceprvak Europe U21 i to nakon šest teških borbi.

Treći je dan održavanja Europskog prvenstva U21 i kadetskog prvenstva u glavnom Gradu Estonije, Tallinnu.

U najbrojnijoj kategoriji na U21 do 54 kilograma Josip Teskera iz Taekwondo kluba DIV KNIN samo da bi došao do medalje morao je pobijediti u četiri borbe, a do zlata šest borbi.

Redom je tako savladao u 1. kolu Alesio Capolini Mathis, FRA 25:5
2. kolo Mikulin Ilya, UKR 23:1
3. kolo Yarli Abdullah Omer, TUR 22:13
četvrtfinale Conti Andrea, ITA 13:11
polufinale Dimitropoulos Konstantinos, GRE 16:15
finale Polat Gorkem, TUR 8:11.

Također, na europskom kadetskom prvenstvu sudjelovala je 12. godišnja mlada članica DIV KNIN Anamaria Mikulić. Koja je u prvom kolu savladala Bjeloruskinju 13:10, a u drugom kolu poražena je od predstavnice Bosne i Hercegovine 20:25 iako je cijelu borbu vodila do samog kraja. Ipak, radi neiskustva velikih natjecanja ispustila je pobjedu i završila na 5. mjestu.

Ovo je za TK DIV KNIN 12 velika medalja, 10 europskih i 2. svjetske medalja.

Nakon zlata Matee Jelić (23) na Olimpijskim igrama u Tokiju, njena sestra Ivona (13) osvojila je broncu na Europskom kadetskom prvenstvu u Tallinnu.

Ivona, koja nastupa za Taekwondo klub Olympic iz Knina, bila je prva nositeljica turnira u kategoriji do 59 kilograma i u prvom je kolu bola slobodna. U četvrtfinalu je pobijedila njemačku predstavnicu Raoudu El Bojaddayni 21:11, a u polufinalu je Ruskinja Darija Krivova, kasnije zlatna, bila bolja 22:9.