4 Šibenčana na prvenstvu

Marko Klarić u Šibenik donio hrvačko kadetsko zlato

Borilački sportovi   |   Autor: G.M.   |   23.02.2023 u 13:36

Ilustracija/Pixabay
Kadetsko (U17) Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom, održano u Sesvetskom Kraljevcu, donijelo je HK Šibenik novi razlog za veselje. Član kluba Marko Klarić je nakon 4 kruga stigao do naslova prvaka Hrvatske u svojoj kategoriji, a blizu medalje bila su i ostala tri mlada šibenska hrvača.

Marko Klarić je do titule u kategoriji do 71 kilograma došao nakon 4 pobjede. Ukupno je bilo 13 natjecatelja, a mladi Šibenčanin svladao je sljedeće protivnike: u osmini finala Momčila Ščekića iz Buja, u četvrtini finala Niku Kalauza iz Sesvetskog Kraljevca, u polufinalu Darija Kneževića iz Istarskog borca, a u finalu Frana Štajduhara iz zagrebačkog Metalca. Sve 4 pobjede postignute su tušem.

U kategoriji do 80 kilograma Šibenik je predstavljao Jakov Soža. U osmini finala bio je slobodan, a u četvrtfinalu je poražen od kasnijeg pobjednika Marina Zovka iz Zagreba. U repesažu za 3. mjesto zaustavljen je od člana Hrvatskog dragovoljca Nikole Cvetka te je tako zauzeo ukupno 5. mjesto u kategoriji.

U kategoriji do 92 kilograma nastupila su dva Šibenčana, Stipe Peran i Marko Pekas. Oba su krenula od četvrtfinala, gdje je ždrijeb htio da se bore međusobno. Slavio je Peran, koji je onda u polufinalu poražen od srebrnog Andreja Rodina iz zagrebačkog Herkula, da bi onda i on ostao bez medalje u repesažu, porazom od Luke Kevrića iz Zadra.

U ukupnom poretku, među 19 hrvatskih klubova, Šibenik je zauzeo 10. mjesto. Najbolje su bile Sesvete, drugi je bio Sesvetski Kraljevec, treći Zagreb.

Prvaci Hrvatske: do 45 kg Dominik Vrbanac - HK Petrinja, do 48 kg Luka Glamočanin - HK Zagreb, do 51 kg Toni Jagarinec - HK Slatina, do 55 kg Božidar Grbiniček - HK Hrvatski Dragovoljac, do 60 kg Alvin Crnojević - HK Sesvetski Kraljevec, do 65 kg Jure Rajković - HK Istarski Borac, do 71 kg Marko Klarić - HK Šibenik, do 80 kg Marin Zovko - HK Zagreb, do 92 kg Patrik Budor - HK Sesvetski Kraljevec, do 110 kg Bruno Nježić - HK Sesvete.