Mali borci iz Jurja Dalmatinca na međunarodnom taekwondo turniru u Karlovcu osvojili šest medalja - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 26.05.2019, 11:42h   •

Sudjelovalo 700 natjecatelja iz 12 zemalja

Mali borci iz Jurja Dalmatinca na međunarodnom taekwondo turniru u Karlovcu osvojili šest medalja

PIŠE Š.I.
OBJAVA 26.05.2019, 11:42h

Članovi šibenskog taekwondo kluba Juraj Dalmatinac nastupili su sa 8 članova i osvojili dva srebra i četiri bronce na 'Croatia Karlovac open 2019' međunarodnom turniru održanom u subotu na kojem se natjecalo ukupno 700 natjecatelja iz 60 klubova iz 12 zemalja.

Najuspješniji su iz Jurja Dalmatinca bili Tereza Berač i August Lambaša koji su dogurali do finala, osvojili drugo mjesto i srebrne medalje.

Tereza je nastupila u konkurenciji kadetkinja preko 59 kilograma i ostvarila dvije pobjede i to protiv protivnica iz BiH i Mađarske. U finalu ju je zaustavljena protivnica iz Jastrebarskog.

August je nastupio u konkurenciji malih olimpijaca u kategoriji do 33 kilograma. U polufinalu je pobijedio natjecatelja iz Ukrajine, ali je zbog nedozvoljene tehnike u finalu diskvalificiran te je tako osvojio srebrnu medalju.

Brončane medalje su osvojili Lucija Desanić u konkurenciji kadetkinja do 59,  Tonka Desanić kod mlađih kadetkinja do 36, Lana Lokas kod kadetkinja do 44 i Laura Lokas kod mlađih kadetkinja do 39 kilograma.

Na ovom natjecanju, borce šibenskog kluba je pratila trenerica Ivana Lambaša.

Haoyu Chen i Ira Lambaša nisu uspjeli proći u kvaklifikacijama i izboriti jednu od medalja, priopćeno je iz šibenskog taekwondokluba Juraj Dalmatinac.

KLJUČNE RIJEČI:  Taekwondo klub Juraj Dalmatinac /