4. kolo Dalmatinske lige

Karataši šibenskog Osvita vratili se iz Zadra s medaljama

Borilački sportovi   |   Autor: Š.I.   |   06.12.2022 u 10:37

U Zadru je, u dvorani 'Krešimir Ćosić', u nedjelju održano završno 4. kolo Dalmatinske lige u karateu. Izvanredne rezultate postigli su karatašice i karataši kluba Osvit iz Šibenika. Kući se vraćaju s lijepim brojem medalja koje konstantno osvajaju na svim natjecanjima. Osvojeno je 14 medalja, i to 5 zlatnih, 4 srebrne i 5 brončanih.

Zlato u katama su osvojili Teodora Antić, Lovre Vučak, Borna Belamarić, Bruno Martinović i Matej Blaće. Srebrne medalje osvojili su Niko Radovčić, Marijeta Ćaleta Car, a brončane Mia Ninić, Mateo Ninić i Ante Palinić.

Osvitaši su također nastupali i u borbama; Niko Radovčić i Ante Palinić osvojili su srebrne medalje a brončane medalje osvojili su Teodora Antić i Mateo Ninić.

U sva četiri kola ukupni pobjednici Dalmatinske lige po kategorijama su Teodora Antić, Marijeta Ćaleta Car, Borna Belamarić i Matej Blaće dok je klub u sveukupnom poretku u katama zauzeo visoko 3. mjesto.

U ovoj godini po broju osvojenih medalja približili smo se brojci 100 pa naši natjecatelji u  šali govore da bi trebali nabaviti brojač medalja.

- Sredinom ovog mjeseca očekuje nas Državno prvenstvo u Đakovu pa se nadamo da ćemo u Šibenik donijeti još koju medalju - kazao je trener Dragan Zorica.