Dobar posao u Kutiji šibica

Karataš Toma Mileta prvak države, Anđela Braica do juniorske bronce

Borilački sportovi   |   Autor: G.M.   |   17.06.2024 u 14:23

KK Šibenik 1066/Facebook
Šest članova Karate kluba Šibenik 1066 nastupilo je proteklog vikenda u zagrebačkoj Sportskoj dvorani Trešnjevka na Prvenstvu Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore. Toma Mileta postao je državni prvak u kategoriji mlađih seniora do 84 kg, a Anđela Braica osvojila je broncu kod juniorki preko 66 kg.

Na putu do zlata, Toma Mileta je kod mlađih seniora do 84 kg preskočio redom Leona Nedića iz zagrebačkog Studenta sa 4:1, Tea Crnogaja iz Mladosti iz Ivanić-grada sa 9:0 i u finalu Lea Lazara iz kluba TAD-Rijeka sa 3:0.

Anđela Braica imala je najteži zadatak, nastupanje u dvije kategorije, a zanimljivo je da je bolje prošla u jačoj konkurenciji kao juniorka nego kao kadetkinja.

Kod juniorki preko 66 kg, u četvrtfinalu je izgubila od kasnije pobjednice Sare Tomić iz zagrebačke Hercegovine sa 0:5, ali je do bronce došla nakon pobjede u repesažu sa 9:1 protiv Lare Šerić iz riječkog kluba No Kachi.

Kod kadetkinja preko 61 kg, Anđela je u osmini finala bila bolja od prve nositeljice Medine Dorić iz Kastva, ali je u četvrtfinalu izgubila od Irme Ledić iz zagrebačke Hercegovine sa 2:4. Repesaža za Anđelu nije bilo, a kasnije je zlato osvojila Ana Marie Barukčić iz sisačkog Tigra.

Juraj Škenber je kod kadeta do 52 kg pobijedio u šesnaestini finala Bornu Fegeša iz kluba Ipon Zagreb sa 3:0, a u osmini finala Antonija Brletića iz Centra (VG) sa 5:3, da bi u četvrtfinalu bio zaustavljen od kasnijeg pobjednika Dina Jakovljevića iz Kastva sa 0:6. U repesažu, pobijedio je Ivana Farkaša iz Karlovca 1969 sa 1:0, da bi ga, na korak do medalje, svladao Mihael Hrkać iz zagrebačke Hercegovine sa 2:5.

Eni Gojanović je kod kadetkinja do 54 kg bila bolja u šensaestini finala od Une Fleković iz zagrebačkog 10. dana sa 1:0, ali je zaustavljena u osmini finala od Leone Anđelić iz Max Ivankova sa 5:8.

U istoj kategoriji, Mare Mileta je u šesnaestini finala bila uvjerljiva protiv Leane Moškon Šarunić iz zagrebačke Alfe sa 6:0, potom je u osmini finala preskočila Nicol Vrban iz riječke Nevere sa 4:1, a slavila je i u četvrtfinalu, nakon 4:4 protiv Eni Davidović iz Kastva. U uzbudljivom polufinalu bolja od nje bila je kasnija pobjednica Elena Brletić iz Pule sa 7:9, a Šibenčanka je izgubila i u borbi za medalju od Nicole Marković sa 0:3.

Kod juniora do 68 kg, Karlo Ramljak je šesnaestinu finala prošao nakon 1:1 protiv Ante Zovka iz Hrvatskog dragovoljca, a u osmini finala svladao je Ivana Sambola iz zagrebačke Hercegovine sa 8:0. Kasniji prvak države Leon Buršić iz Kastva bio je bolji u polufinalu sa 2:6, a onda je uslijedio repesaž; tamo je sa 1:3 protiv Karla slavio Dane Juričić iz Croherca.

Ramljak je nastupio i kao mlađi senior do 67 kg, no poražen je odmah u četvrtfinalu od konačnog pobjednika Matije Nasteskog iz zagrebačkog Lotosa sa 0:6, a onda i u repesažu od Kristijana Franka iz zagrebačke Hercegovine sa 6:9.