ŠDBV Dalmatino

August Lambaša i Snježana Prgomet osvojili zlatne medalje na 'Karlovac openu'

Borilački sportovi   |   Autor: F.Z.   |   14.02.2022 u 08:51

ŠibenikIN
Protekli vikend, od 11. do 13. veljače u Karlovcu, je održan europski kup „Karlovac open 2022.“. Na tom je natjecanju sudjelovalo preko 900 natjecatelja iz 27 zemalja po svimtežinskim skupinama i disciplinama kickboxinga.

Za kickboxing klub Dalmatino iz Šibenika, nastupio je August Lambaša u konkurenciji kadeta u kategoriji do 47 kg, disciplina kick light. Snježana Prgomet je u konkurenciji seniorki nastupila po K1 pravilima u kategoriji do 48 kg.

Izvanredan rezultat napravio je August Lambaša, porazivši 3 protivnika na putu do zlatne medalje. U prvoj borbi je pobijedio neugodnog Vladimira Talazova iz Bugarske. U drugoj borbi je prekidom pobijedio domaćeg borca, Bornu Lovrića. U finalnoj borbi je u žestokom okršaju bio bolji od Ekrema Omanovića iz Bosne i Hercegovine. Tim rezultatom je zasluženo osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Snježana Prgomet, standardna reprezentativka Hrvatske, je predajom pobijedila protiv predstavnice Mađarske, Dore Viktorie Palfi.

Natjecateljima su u kutu bili trener Damir Lambaša i svjetska prvakinja Nives Radić.

Voditelj ekipe, kao i proteklih 16 godina, bio je neumorni i vjerni predsjednik kluba, Darko Mikulandra.