Lili Klarin peta

Ana Marjanović iz vodičkog Okita s tri uvjerljive pobjede do bronce na Svjetskom karate kupu

Borilački sportovi   |   Autor: G.M.   |   28.06.2024 u 13:23

KK Okit Vodice
Na WKF Svjetskom kupu u karateu u Poreču članica KK Okit iz Vodica Ana Marjanović osvojila je brončanu medalju u kategoriji U12 do 40 kg, nakon 4 odlično odrađene borbe.

Nakon uvjerljivih pobjeda protiv škotske i njemačke predstavnice, Ana je u polufinalu izgubila na opomene, zbog jakih udaraca od strane mađarske borkinje Johanne Arnoth, kasnije pobjednice turnira. U repesažu za brončanu medalju pokazala je nadmoć i uvjerljivo pobijedila predstavnicu Kanade My Loan Bricteux.

Vodičani su priželjkivali klupsko finale, budući da je u istoj kategoriji nastupala i aktualna prvakinja Balkana Lili Klarin, no Lili je u trećem kolu izgubila šansu za medalju, na kraju se plasiravši na opet odlično peto mjesto.

U nedjelju nastupaju Gabrijela Grubelić, Elin Ianachi Ćopić i Noah Križanović Mimica. Veliki izazov je ispred njih, jer su njihove kategorije maksimalno popunjene pa će za medalju biti potrebno ostvariti 7 pobjeda.

Na Svjetskom kupu nastupit će ukupno više od 4 tisuće natjecatelja iz 85 zemalja.