Nogomet  •   OBJAVA: 20.09.2017, 18:16h   •

Šesnaestina finala Kupa Hrvatske

Šibenik projurio Borovištem: I. Stanić načeo, a Banić s dva gola završio posao

ŠibenikIN Šibenik projurio Borovištem: I. Stanić načeo, a Banić s dva gola završio posao
OBJAVA 20.09.2017, 18:16h

Rutinski su nogometaši Šibenika odradili posao u šesnaestini finala hrvatskog nogometnog Kupa. S 3:0 slavili su na Borovištu protiv Zagore. Bila je to utakmica u kojoj su crni sa Šubićevca dominirali od prve do posljednje minute.

Stanić je zabio za vodstvo u završnici prvog dijela, da bi u drugom Banić, tek što je ušao, zabio dva brza gola za potvrdu prolaska dalje. Trener Šibenika Perković, kao što je i nagovijestio, malo je promijenio sastav. Alispahić je zaigrao od prve minute, Fuštin na desnom boku, dok je I. Stanić igrao na desnom krilu. Do promjene je došlo i na golu, umjesto Žitnjaka branio je P. Stanić. Od početka se igrala viktorija na gol domaće momčadi na čijoj je klupi debitirao Zoran Slavica.

Brekalo je zapucao već u prvoj minuti, lako za vratara Vukića. Tri minute kasnije I. Stanić je ubacio, ali Okechukwu nije dobro zahvatio loptu da ozbiljnije zaprijeti. Pokušao je i Brito u osmoj, domaći vratar nije morao niti intervenirati. Idućih 20-ak minuta i dalje se igralo na polovici Zagore, ali bez prilika. Onda su narančasti stvorili još neke prilike, ali i zabili. U 37. minuti Okechukwu je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje Brekalov šut zaustavlja okvir gola, a odbijanac I. Stanić posprema u mrežu za zasluženo vodstvo. Do kraja prvog dijela još jedna obrana domaćeg vratara Vukića, obranio je šut Okechukwua.

U nastavku su domaćini pokušali napasti, prvi su put zapucali u 50. minuti, no, Pleština nije pogodio okvir gola. Nešto kasnije opasno je u kaznenom prostoru gostiju, no, P. Stanić, koji nije imao posla većim dijelom utakmice, uhvatio je tu loptu. U 58. minuti uveo je Perković u igru mladog Banića, a on je reagirao na fantastičan način. Njegov prvi udarac u 60. minuti Vukić je zaustavio, ali kod iduća dva nije mogao ništa.

Raspoloženi I. Stanić je ubacio s desne strane, a Banić je iskosa s desne strane poslao loptu u mrežu. Samo dvije minute kasnije Banić je zabio još jedan gol: Alispahić je odlično asistirao za Banića koji je izašao sam pred Vukića i u maniri rutinera poslao loptu u mrežu. I do kraja utakmice imali su gosti puno više prilika, no, Vukić i neefikasnost nisu doveli do promjene rezultata.

A domaćin je zadnjih 15-ak minuta igrao s igračem manje, ozlijedio se Sablić, a sve tri izmjene su završene. Igrači Šibenika sa svojim Funcutima proslavili su plasman u sljedeću rundu natjecanja i s nestrpljenjem čekaju tko će im biti sljedeći protivnik. A nova pobjeda, treća uzastopna (i to ponovno bez primljenog gola) dodatno će napuniti momčad samopouzdanjem uoči nastavka sezone. Zagora, s druge strane, okreće se Trećoj HNL, odnosno bijegu sa začelja.

ZAGORA – ŠIBENIK (0:1) 0:3