Nogomet  •   OBJAVA: 11.10.2017, 19:24h   •

Pjevalo se u domaćoj svlačionici

Pobjeda nad HD-om i pomak na tablici: Musa, Brito i Brekalo donijeli slavlje

Milan Balaban Pobjeda nad HD-om i pomak na tablici: Musa, Brito i Brekalo donijeli slavlje
OBJAVA 11.10.2017, 19:25h

Orila se pjesma u šibenskoj svlačionici dugo nakon utakmice. Druga uzastopna pobjeda i bijeg s desetog mjesta na tablici donijeli su novu dozu optimizma na Šubićevac. S 3:1 narančasti su posve zasluženo pobijedili Hrvatski dragovoljac, a golove su postigli Yusuf Musa, Jonathan Brito Da Silva i Marko Brekalo.

Prvi su u osmoj minuti zaprijetili domaćini: iz slobodnog udarca pucao je Alispahić, pogađa živi zid, na odbijenoj lopti prvi je Okechuku koji puca, a gostujući vratar bilježi prvu dobru intervenciju. Dva su puta pokušali gostim, preko Jajčinovića i Čavara, bili su to preslabi šutovi da se ugrozi danas vrlo sigurnog Žitnjaka. Odmah potom nova dobra reakcija vratara gostiju: pucao je Brekalo glavom poslije ubačaja Muse, Gudelj je odbio u korner.

Nešto kasnije vratar HD-a još je jednom uspješniji od Šibenikova Nigerijca Okechukwua. Opasno je moglo biti na drugoj strani, no, ovog puta Šibenikov čuvar mreže nije morao niti intervenirati. Do kraja prvog poluvremena sve se događalo u kaznenom prostoru gostiju. Alispahić je odlično ubacio, a u povoljnoj situaciji u sredini gostujućeg šesnaesterca Brekalo pogađa sam sebe u ruku.

Ali pet minuta kasnije gosti su konačno morali u mrežu po loptu. Još jedna fantastična lopta Mehmeda Alispahića, obrana gostiju je ispala, Musa je primio loptu, prošao svog čuvara i lako pogodio mrežu HD-a. Drugi je to gol lijevog beka narančastih, za zasluženo vodstvo na poluvremenu.

Vatreno je krenulo u drugom dijelu. U 54. minuti narančasti su povisili svoje vodstvo: Brekalo je odlično produžio loptu za Brazilca Brita, koji iskosa s desne strane pogađa za 2:0. Odmah stiže gol i na drugoj strani: Majstorović je zatresao mreža. A još je brži odgovor na drugoj strani: Okechukwu je ubacio s boka, a Brekalo iz blizine vratio na dva gola prednosti i, pokazat će se kasnije, konačnih 3:1.

Deset minuta nakon toga još jedna šansa za domaćine: prvo je Fuštin pucao glavom,  a Gudelj obranio: lopta je došla do Brekala koji s metar-dva iskosa promašuje prazan gol. Mirno su Perkovićevi igrači priveli susret kraju, a pobjedu su proslavili prvo na terenu s vjernom publikom predvođenom Funcutima, a potom se dugo pjevalo i u narančastoj svlačionici.
Već u subotu Šibenčane, koji su odigrali odličnu utakmicu (od prvog do posljednjeg igrača) čeka novi ogled, na Šubićevac stiže Lučko.

ŠIBENIK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:1 (1:0)