Luda utakmica u Varaždinu: Šibenik postigao tri gola, ali vraća se bez bod(ov)a - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 07.04.2018, 18:50h   •

Kukec dvostruki strijelac

Luda utakmica u Varaždinu: Šibenik postigao tri gola, ali vraća se bez bod(ov)a

Milan Balaban/arhiva Luda utakmica u Varaždinu: Šibenik postigao tri gola, ali vraća se bez bod(ov)a
OBJAVA 07.04.2018, 18:50h

Niti tri postignuta gola u Varaždinu nogometašima Šibenika nisu bila dovoljna da se domognu barem jednog boda. Poraženi su s 4:3 u ludoj utakmici u kojoj je bilo svega: sedam golova od čega dva autogola, kaznenih udaraca (promašenih i realiziranih), okvira gola, šansi, pogrešaka, …

Već u osmoj minuti domaćin je došao do vodstva. Glavica je pucao, lopta pogodila okvir gola i po sucima, prošla crtu za vodstvo Varaždina. U 30. minuti, poslije jedne pogreške u zadnjem redu narančastih, domaćini su povećali vodstvo, strijelac je bio Jertec.

Odmah uzvraćaju Šibenčani: Kukec je izveo slobodan udarac, a u gužvi u 16 metara Varaždinac Jertec šalje loptu u svoju mrežu. Do poluvremena domaćini su još dva puta pogađali okvir gola, a na drugoj strani Maleš nije uspio pogoditi iz 100%-ne prilike.

Vatreno je bilo i u drugom dijelu. Kako su domaćini darivali Šibenčane u 32. minuti, tako je bilo i na drugoj strani. U 64. minuti kapetan Vukorepa nehotice je loptu poslao iza svog vratara Žitnjaka. Odmah zatim jedanaesterac za Šibenik: srušen je Prince, a siguran realizator za 3:2 je Kukec.

Imaju narančasti tada terensku dominaciju, no, pogodak pada u njihovu mrežu, strijelac Drožđek. Dvije minute kasnije, poslije ubačaja Španjem Varaždinci igraju rukom i sudac opet pokazuje na kreč. Loptu namješta Alispahić, ne pogađa mrežu, brani mu Nevistić, ali Kukec odbijanac posprema na pravo mjesto za konačnih 4:3.

Popravak bodovnog salda Šibenik će tražiti u idućem kolu, na domaćem terenu protiv Solina.

VARAŽDIN - ŠIBENIK 4:3 (2:1)
Sudac: Zdenko Lovrić – Đakovo
Strijelci: Glavica 8', Jertec 30', Vukorepa 64'- ag, Drožđek 85' – Jertec ag. 35', Kukec 67' – 11 m, 88'
VARAŽDIN: Nevistić, Bamidele, Jertec, Čelić, Glavica (od 90. Hranilović), Drožđek, Klepač (od 76. Sačer), Šimek, Senić, Golubar, Jevtoski (od 46. Mezga).
ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj (od 69. Okechukwu), Vukorepa, Šare, Musa (od 46. Španja), Roca, Bulat, Kukec, Alispahić, Maleš (od 89. Brekalo), Prince.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik / Borimir Perković / Davor Kukec /