LeBron slomio Sixerse, Šarić 'Kingu' dao bananu: Malo je falilo do double-doublea - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 28.11.2017, 10:17h   •

Pobjeda Cavsa

Screenshot/Youtube LeBron slomio Sixerse, Šarić 'Kingu' dao bananu: Malo je falilo do double-doublea
PIŠE M.K./Hina
OBJAVA 28.11.2017, 10:17h

Philadelphia 76ers Darija Šarića nisu sinoć mogli pružiti jači otpor Cleveland Cavaliersima Ante Žižića koji su ih svladali sa 113-91. Cavse je do pobjede vodio LeBron James sa 30 koševa, 13 skokova i šest asistencija. Dwyane Wade je ubacio 15 koševa, a Jeff Green 14 uz 10 skokova. Ante Žižić je odigrao četiri minute za Cavse i zabio je dva koša (šut 1/1).

Joel Embiid je bio najučinkovitiji kod Sixersa, utakmicu je završio sa 30 koševa i 11 skokova.  Šarić je odigrao 30 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut 4/9m, trice 0/3), ali je ugrabio deset skokova i upisao jedan blok, i to na nikom drugom nego na najboljem igraču lige, Kingu LeBronu Jamesu.

U sinoćnjem okršaju između Indiana Pacersa Bojana Bogdanovića i Orlando Magica Marija Hezonje slavili su Pacersi sa 121-109, a jedan od zaslužnijih za njihovu pobjedu bio je hrvatski reprezentativac.

Bojan Bogdanović nastavlja s dobrim igrama i sinoć je opet bio drugi strijelac momčadi, u 30 minuta na terenu zabio je 22 koša (šut 7/13, trice 2/4) i ugrabio tri skoka. Najbolji kod Pacersa bio je još jednom Victor Oladipo sa 26 pogodaka, šest skokova, pet asistencija, četiri bloka i dvije ukradene lopte.

Orlandova klupa se iskazala na početku druge četvrtine, napravili su seriju od 12-2 za vodstvo koje međutim nije dugo potrajalo s obzirom da je Indiana zabila devet koševa za ponovno preuzimanje kontrole.

Pacersi na poluvremenu vode sa 57-50, a zahvaljujući Oladipu povećavaju prednost u trećoj četvrtini na 12 koševa. No Orlando uspijeva zatvoriti tu četvrtinu serijom od 14-3 i dolazi na 85-84 na početku zadnjeg dijela utakmice.

Orlando kratko dolazi u vodstvo nakon šuta Evana Fourniera, ali onda Damantas Sabonis pogađa tricu za početak serije Indiane od 9-0.