Oproštaj od domaćeg bazena

Vaterpolistice Viktorije svladale Mursu za peto mjesto u ligi

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   10.04.2022 u 17:25

ILUSTRACIJA/ŠIBENIKIN
U pretposljednjem 9. kolu Prve vaterpolo lige za žene šibenska Viktoria bila je uspješna protiv osječke Murse. U susretu dviju najslabije plasiranih ekipa rezultat je bio 10:5 (5:0, 2:1, 0:2, 3:2).

Neobična utakmica u kojoj su domaće minutu prije kraja poluvremena uvjerljivo vodile 7:0, bez da su dozvolile Osječankama da uopće ijednom ozbiljnije ugroze njihov gol, da bi onda Viktoria bila ta koja sljedećih 11 minuta neće zabiti nijedan gol, što su gošće spremno iskoristile da malo ublaže poraz i ostvare za njih solidan rezultat.

Sastavi:
Viktoria: 1 Andrea Marić, 2 Anđela Dugopoljac, Ana Desnica 2, 4 Ana Goreta 2, 5 Ana Šupe, 6 Kiara Jakelić 1, 7 Magdalena Martinović 1, 8 Tonina Vlahov, 9 Iva Čoga 1, Matija Bumbak 3, 11 Danijela Ćaleta, 12 Marcela Lovrić-Caparin, 13 Vlatka Koštan, 14 Lara Kardum, trener Marijo Ćaleta
Mursa: 1 Ivana Lerinc, 2 Leonora Pavlović, 3 Laura Dobrić, 4 Katarina Peteš, 5 Lana Anđal, 6 Terezija Gabriela Zekić, 7 Karla Crljenić 1, 8 Nikolina Mikrut, 9 Saša Markulić, 10 Paula Đukić, 11 Melissa Čigir 1, 12 Alka Lulić 3, 13 Katarina Lumezhi, 14 Petra Piškorjanac, trener Dražen Lerinc

Na tablici Mladost ima 27 bodova, Jadran i POŠK 19, Primorje i Viktoria 9, a Mursa je bez bodova. S obzirom da Primorje ima bolji međusobni učinak od Šibenčanki, Viktoria se vjerojatno oprostila od domaće publike, osim ako u zadnjem kolu kod Jadrana ne naprave čudo.