Četiri momčadi bore se za trofej

Vaterpolisti Solarisa bez finala Kupa: Splitski Jadran uspješniji u Zagrebu

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   18.12.2021 u 18:28

Matija Habljak/PIXSELL
Final four vaterpolskog Kupa igra se ovog vikenda u Zagrebu. Među četiri ekipe je i šibenski Solaris koji je u prvom polufinalnom susretu poražen od splitskog Jadrana rezultatom 12:6.

Uvjerljivo su Splićani krenuli u utakmicu. Nakon prve četvrtine imali su vodstvo od 4:1.

I u drugoj četvrtini Šibenčani su postigli samo jedan gol, pa je prednost Splićana još porasla.

Treća dionica igre također je u znaku igrača Jadrana koji su ponovno vrlo efikasni. Četiri puta tresli su mrežu Šparade.

U jednom trenutku imali su igrači Mile Smodlake i vodstvo od 12:3, da bi u završnici utakmice s tri uzastopna gola Šibenčani smanjili na konačnih 12:6.

Šibenskih šest golova postiglo je šest različitih igrača: Goreta, Pelicarić, Penava, T. Šparada, Koprčina i Čondić Kadmenović.

U drugom polufinalu, u 18:30 sati igraju Mladost i Jug AO.