Vaterpolisti Solarisa bez finala Kupa: Mladost na Poljudu uspješnija od Šibenčana - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Vaterpolo  •   OBJAVA: 23.11.2019, 19:30h   •

Završni turnir u Splitu

Facebook VK Solaris Vaterpolisti Solarisa bez finala Kupa: Mladost na Poljudu uspješnija od Šibenčana
OBJAVA 23.11.2019, 19:30h

Ovog vikenda na splitskom Poljudu igra se završni turnir Kupa Hrvatske. Turnir su otvorili vaterpolisti Solarisa koji u polufinalnom susretu poraženi od zagrebačke Mladosti rezultatom 11:8.

Već u prvoj četvrtini Zagrepčani su poveli s 2:0. Do odmora njihova je prednost ostala identična, nakon što su obje momčadi po tri puta tresle mrežu protivnika u drugoj četvrtini.

Treća dionica igre ponovno pripada Žapcima koji je dobivaju s 4:1 i definitivno rješavaju pitanje pobjednika. U četvrtoj četvrtini Šibenčani su uspjeli malo ublažiti poraz.

Najefikasniji igrač šibenskog sastava bio je Roko Pelicarić s četiri postignuta gola.

Mladost – Solaris 11:8 (2:0, 3:3, 4:1, 2:4)
Split - Bazen u Poljudu. Gledatelja: 150.
Suci: Periš (Split), Savinović (Dubrovnik).
Mladost: Marcelić, Radu (3), Miloš, Biljaka, Ćuk, Bajić, Bukić (4), Lazić (1), Bowen (1), Anzulović, Kunac, Kharkov (1), Jurlina, Vrlić (1). Trener: Zoran Bajić.
Solaris: Šparada, Malenica, Erak, Štrkalj (1), Bulat, Herceg, Vlahović, Pelicarić (4), Mudražija (1), Ljubičić, Koprčina (1), Kovačić (1), Jukić, Sabioni. Trener: Joško Kreković.
Peterci: Mladost 3 (1). Igrač više: Mladost 7/11, Solaris 6/14.

KLJUČNE RIJEČI:  Vaterpolo / VK Solaris /