Nedovoljno za prolaz

Solaris u Eurokupu slavio protiv Genove, poražen od Barcelone

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   29.09.2024 u 19:34

European Aquatics TV
Na turniru skupine C prvog kruga LEN Eurokupa (1/32 finala), odigranom u Barceloni, vaterpolisti Solarisa osvojili su treće mjesto te neće nastaviti natjecanje. Iako su Šibenčani proteklih sezona redovito prolazili ovu fazu, LEN ih je opet postavio tek u treći krug nositelja, što im je donijelo, ispostavilo se, pretežak ždrijeb.

Već nakon poraza od Vouliagmenija u prvom kolu šanse Sunčanih da budu među prve dvije ekipe bile su smanjene, no protiv talijanske Genove odigrali su najbolje što znaju i slavili sa 12:9 (3:0, 1:4, 3:3, 5:2).

Solaris je početkom druge četvrtine vodio 4:0, da bi Talijani do poluvremena izjednačili na 4:4. U nastavku naša momčad opet ima prednost (6:4), ali Genova preokreće na 6:7, a Pelicarić iz peterca donosi izjednačenje pred zadnjih osam minuta. Nova serija od četiri pogotka zaredom donosi šibenskoj momčadi rješenje utakmice.

SOLARIS: Pavić, D. Akrap (2), Brajković, R. Akrap (1), Vrbnjak, Petković (3), Vlahović (1), Pelicarić (2), Vrdoljak, Bulat (1), Koprčina (2), Šparada, Štrkalj
IREN GENOVA QUINTO: Ghiara, N. Gambacciani (1), Di Sonna (1), Villa, Neri Panerai (1), Gandolfo, Puccio, Nora (1), Figari (1), Massa (1), Aicardi (1), J. Gambacciani (2), Noli

Protiv domaće Barcelone Solarisu je trebala ili pobjeda sa tri razlike ili sa dva razlike uz barem 14 postignutih golova. Na kraju su poraženi 17:12 (3:3, 4:2, 8:3, 2:4).

Minutu do poluvremena bilo je 5:5, a onda se Barcelona u toj minuti prvi put odvaja na dva razlike. U trećoj četvrtini šibenski napad nastavio je zabijati, ali se raspala obrana, koja ništa više nije mogla obraniti pa su Katalonci zabili osam pogodaka u osam minuta i riješili utakmicu. Vrhunac je bio pogodak Te Rielea za 14:8, kada je šibenski vratar Pavić bacio dugu loptu u napad koju je ovaj igrač Barcelone presjekao i onda sa svoje polovice poslao preko Pavića u mrežu.

BARCELONA: Palazon, Veich, Villamayor (2), Te Riele (3), Esteba (2), Sesen (3), Matamoros (2), Van Der Weijden (1), Puga (2), Esforzado, Gomez (2), Yebenes, Perez Azzouz
SOLARIS: Pavić, D. Akrap (1), Brajković (1), R. Akrap (1), Vrbnjak (2), Petković (3), Vlahović, Pelicarić (3), Vrdoljak, Bulat (1), Koprčina, Šparada, Štrkalj

TABLICE:

Skupina A: Šabac 12, T. Strasbourg 7, Dinamo (Bukurešt) 7, OSC Budapesti 4, Potsdam 0
Skupina B: Brescia 12, Honved 9, Valis (Valjevo) 6, Budvanska rivijera 3, Banja Luka 0
Skupina C: Barcelona 9, Vouliagmeni 6, Solaris 3, Iren Genova Quinto 0
Skupina D: Mladost 12, Apollon Smyrnis (Atena) 9, Enka Istanbul 3, Sant Andreu (Barcelona) 3, Cattaro 3
Skupina E: Szolnoki 9, Panionios 6, Spandau 04 3, Echeyde Tenerife 0
Skupina F: Jug 12, Panathinaikos 9, De Akker Team (Bologna) 6, Pays d'Aix 3, Ludwigsburg 0