Solaris u Dubrovniku bolji od prvaka Crne Gore: Vratar Šparada zabio s gola na golŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Vaterpolo  •   OBJAVA: 16.01.2021, 20:54h   •

U nedjelju protiv Juga

arhiva ŠibenikIN Solaris u Dubrovniku bolji od prvaka Crne Gore: Vratar Šparada zabio s gola na gol
OBJAVA 16.01.2021, 20:54h

Vaterpolisti Solarisa igraju u Dubrovniku na kvalifikacijskom turniru Premier regionalne lige. U četvrtom kolu stigli su do nove pobjede, s 13:11 bili su bolji od Jadran Carine iz Herceg Novog.

Vodstvo od jednog gola imao je šibenski sastav na kraju prve četvrtine. A identičnih plus jedan za Mareljin sastav bilo je i na polovici igre.

Posebno dojmljiv bio je pogodak Solarisova vratara Marina Šparade. Zabio je u prvoj četvrtini s gola na gol, prevario je svog kolegu na suprotnoj strani Petra Tešanovića.

Još dva gola prednosti nadodali su Šibenčani na svoje vodstvo na kraju treće četvrtine. Ipak, završnica je bila neizvjesna. Crnogorci su imali napad za izjednačenje, nisu zabili, da bi Kreković potvrdio pobjedu svog sastava.

Utakmicu zadnjeg kola u Dubrovniku šibenski će sastav igrati ove nedjelje protiv domaćina Juga.

Solaris – Jadran Carine (HN) 13:11 (4:3, 3:3, 4:2, 2:3)
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Bez gledatelja.
Suci: Andreja Stanojević (Jagodina) i Miodrag Stefanović (Beograd).
SOLARIS: M. Šparada 1, Malenica, Erak, N. Štrkalj 1, Kovalenko, Herceg 3, Kreković 1, Pelicarić 4, Penava, Bulat 1, Koprčina 2, Brajković, L. Štrkalj, T. Šparada. Trener: Jure Marelja.
JADRAN CARINE HERCEG NOVI: Tešanović, D. Radović, Vučurović, Obradović 1, Vujović 1, Averka 3, Murišić, Gardašević 3, Muscat, Baničević 1, Brkić, Petković 1, Đurović, V. Radović 1. Trener: Petar Radanović.
Igrač više: Solaris 2/1, Jadran HN 1/1

KLJUČNE RIJEČI:  Vaterpolo / VK Solaris /