Poraz u Splitu

Solaris se protiv Jadrana držao samo prvih 12 minuta

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   13.04.2022 u 21:27

FACEBOOK/VKJADRAN
Vaterpolisti Solarisa poraženi su u Splitu na bazenu Poljud od jakog Jadrana rezultatom 17:8 (5:3, 4:2, 4:2, 4:1) u prvoj utakmici polufinalne serije Prvenstva Hrvatske. Goreta, Pelicarić i Koprčina dali su po dva gola za Solaris, kod domaćina najbolji Marinić Kragić sa 4.

Šibenčani su nakon minutu i sedam sekundi poveli 0:2, no brzo je Jadran doveo utakmicu u egal. Momčad trenera Marelje ne može ove sezone protiv Jadrana spriječiti crne rupe u određenim periodima utakmice pa su i ovaj put, od 3. do 9. minute, dozvolili seriju 4:0 i preokret Jadrana od 2:3 do 6:3. No Solaris je 4 minute do kraja poluvremena još bio na minus 1 (6:5), no na odmoru je već bilo tri razlike za Jadran, koji su se u drugom dijelu pretvorili u minus devet.

JADRAN: Ivan Marcelić, Rino Burić, Jerko Marinić Kragić 4, Marino Čagalj, Zvonimir Butić 3, Duje Pejković 1, Luka Bukić 3, Konstantin Kharkov 2, Luka Dodoja, Nikša Dobud 1, Anđelo Šetka 1, Antonio Dužević 1, Mate Anić, Robert Stojanac 1, trener Mile Smodlaka
SOLARIS: Marin Šparada, Ivan Malenica, Vice Erak 1, Nikola Štrkalj, Valerii Kovalenko, Antun Goreta 2, Karlo Kreković, Roko Pelicarić 2, Jerko Penava 1, Borna Sirovec, Eugen Koprčina 2, Toni Šparada, Lucian Štrkalj, Petar Čondić Kadmenović, trener Jure Marelja