Slavili u Zadru

Solaris pobjedom otvorio domaće prvenstvo, za vikend ih čeka drugi turnir LEN Euro Kupa

Vaterpolo   |   Autor: Š.I.   |   06.10.2021 u 21:36

ŠibenikIN/arhiva
Vaterpolisti Solarisa pobjedom su startali u Prvenstvo Hrvatske. U odgođenoj utakmici prvog kola momčad Jure Marelje slavila je na gostovanju kod Zadra 1952 rezultatom 18:11.

Nakon što su proteklog vikenda osvojili drugo mjesto na prvom turniru LEN Euro Kupa igranom u Crnici, šibenski su vaterpolisti ove srijede igrali prvu utakmicu domaćeg prvenstva. Opravdali su ulogu favorita u utakmici odigranoj na zadarskom Višnjiku.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu, poveo s 3:0, a prednost su imali i na kraju prve četvrtine – 5:4.

Do poluvremena Šibenčani su stigli do egala, a potom su u drugom dijelu usmjerili utakmicu potpuno u svoju korist.

Goreta i Koprčina po četiri su puta tresli zadarsku mrežu, Pelicarić i Čondić Kadmenović po tri puta, Štrkalj je zabio dva, a Penava i Bulat po jedan gol.

Već ovog vikenda Solaris čeka nastup na drugom turniru LEN Euro Kupa. U Budimpešti ih čekaju dvoboji protiv talijanske Ortigije, mađarskog Vasasa i španjolskog Sabadella.