Poraz od Talijana u utakmici s čak 41 isključenjem

Solaris osvojio drugo mjesto na turniru u Crnici, već sljedećeg tjedna nastavak Eurokupa u Mađarskoj

Vaterpolo   |   Autor: Š.I.   |   03.10.2021 u 17:00

Vaterpolisti Solarisa osvojili su drugo mjesto na prvom turniru kvalifikacija Eurokupa odigranom u Crnici. U posljednjoj utakmici turnira s 10:9 poraženi su od talijanskog Telimara. Susret je obilježila i čak 41 dosuđena osobna pogreška. Porazu unatoč, Solaris je osigurao plasman u nastavak natjecanja, a već su doznali i nove protivnike.

I Solaris i Telimar Palermo, s dvojicom Šibenčana u svom sastavu (Vlahović i Bašić) i prije međusobne utakmice osigurali su prva dva mjesta i nastavak europskih natjecanja. Bilo je pitanje samo tko će se s prve, a tko s druge pozicije.

Nakon prve četvrtine uzbudljive utakmice, prepune isključenja i petaraca, rezultat je bio 2:2. Do poluvremena Talijani su stekli dva gola prednosti.

Čvrsto se nastavilo i u drugom dijelu, a nakon treće četvrtine momčad sa Sicilije i dalje je držala vodstvo od dva gola razlike. Zaprijetili su Šibenčani u završnici, imali prilike i za poravnanje, ali nisu uspjeli doći do egala.

Suci su imali vrlo oštar kriterij, dosudili su čak 41 osobnu pogrešku. Solaris je bez Bulata ostao već u desetoj minuti, a do kraja utakmice, zbog tri osobne, iz igre su morali izaći i Penava, Goreta, Kovalenko i Štrkalj. Puno isključenih imali su i gosti, no, ipak ih je više bilo u redovima domaćina.

Solaris je realizaciju igrača više imao 4/12, a Telimar Palermo 4/19.

Doznali su Šibenčani i imena protivnika u nastavku Eurokupa, odnosno mjesto odigravanja tog turnira. Solaris je smješten u grupu F koja će se igrati u Budimpešti, a protivnici će im biti talijanska CC Ortigia, mađarski Vasas i španjolski CN Sabadell.

Taj se turnir igra od 8. do 10. listopada. A prije toga, u srijedu, momčad Jure Marelje čeka još gostovanje u Zadru u prvom kolu domaćeg prvenstva.