Turnir završava ove nedjelje

Solaris izborio drugi krug kvalifikacija Eurokupa: Lako riješili Ruse, protiv Talijana za prvo mjesto

Vaterpolo   |   Autor: Š.I.   |   02.10.2021 u 21:50

Vaterpolisti Solarisa plasirali su se u drugi krug kvalifikacija Eurokupa. Na prvom kvalifikacijskom turniru, koji se od četvrtka igra u Crnici, stigli su i do treće pobjede. S 12:2 pobijedili su ruski Šturm 2002 i osigurali nastavak europskih natjecanja. S koje će pozicije u nastavak doznat ćemo nakon zadnje utakmice na turniru.

Znali su Šibenčani da im pobjeda nad Rusima potvrđuje plasman u drugi krug Eurokupa. Maksimalno ozbiljno stoga su ušli u utakmicu. Poveli su s 3:0, pa s 5:0, a prvi su gol primili tek sedam sekundi prije kraja poluvremena.

I u nastavku nisu 'spuštali kočnicu', a posebno efikasni bili su u zadnjoj četvrtini gdje su još pet puta zatresli mrežu Rusa za konačnih 12:2.

Pelicarić je bio najefikasniji s pet golova, po dva su zabili Malenica, Goreta i Penava, a jedan Koprčina. Vrijedi izdvojiti i još jednu sjajnu večer šibenskog vratara Šparade.

Uvjerljivi su bili i Talijani, sa šibenskim dvojcem Vlahović-Bašić. Oni su s 33:1 pobijedili Carouge Ženevu, te će upravo nedjeljni dvoboj (11:45 sati) hrvatske i talijanske momčadi, koje obje idu dalje, donijeti odluku tko ide s prvog, a tko s drugog mjesta na tablici.