Prva utakmica u 2022. godini

Poraz vaterpolista Solarisa u dubrovačkom Gružu

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   09.01.2022 u 09:06

hvs.hr
Vaterpolisti Solarisa poraženi su rezultatom 14:9 u osmom kolu Prvenstva Hrvatske na gostovanju u dubrovačkom Gružu kod Jug Adriatic osiguranja.

U vrlo efikasnoj prvoj četvrtini Dubrovčani su stekli dva gola prednosti: šibensku su mrežu tresli pet puta, a na suprotnoj strani, ona dubrovačka, zatresla se tri puta.

Druga dionica igre u potpunosti je pripala domaćinima. Četiri su puta pronašli rješenje protiv Šparade, dok Šibenčani nisu uspjeli niti jednom u toj dionici igre matirati Vukojevića.

U drugom poluvremenu Šibenčani su odigrali bolje, dobili su treću dionicu igre s 4:3, odigrali 2:2 u zadnjoj, ali pobjeda je ostala domaćoj momčadi.

Antun Goreta četiri je puta tresao mrežu Juga, a po jedan gol postigli su Štrkalj, Kovalenko, Pelicarić, T. Šparada i Čondić Kadmenović.

U sljedećem kolu Solaris će u Crnici ugostiti korčulanski KPK.