Ništa od čuda

Jadran uvjerljiv u Crnici, Solarisu slijedi borba za Ligu prvaka

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   15.04.2022 u 21:29

VKSOLARIS
U uzvratnoj utakmici polufinala Prvenstva Hrvatske u vaterpolu Jadran je kao gost slavio protiv Solarisa 7:14 (0:4, 1:3, 5:2, 1:5) te se sa ukupnim rezultatom 2:0 u pobjedama plasirao u finale, dok će Šibenčani u borbu za 3. mjesto protiv zagrebačke Mladosti. Kod domaćih istakao se Jerko Penava sa 3 gola te vratar Šparada sa 9 obrana, kod gostiju odlični Jerko Marinić Kragić postigao je 5 pogodaka.

Činjenica da je Jadran bio veliki favorit nije spriječila igrače obiju ekipa da utakmicu odrade maksimalno ozbiljno. Doduše, u prvoj četvrtini postojala je samo jedna momčad, splitska; dva gola Kharkova i dva Marinića Kragića za uvjerljivih 0:4 nakon prvih 8 minuta.

U drugom periodu ista priča, Jadranova obrana potpuno je udaljila domaći napad od svojih vrata, dozvolivši samo jedan gol, Penava je zabio u 13. minuti; na poluvremenu Splićani vode sa uvjerljivih 1:7 i potpuno dominiraju. Vratar domaćih Šparada imao je dobru večer i obranio dosta teških udaraca, no protivnici su imali veliki broj napadačkih rješenja i prelako dolazili do sigurne pozicije za šut.

Onda se dogodila treća četvrtina, koja je nakon potpune rezultatske i igračke dominacije gostiju iz prvog poluvremena zamalo vratila Solaris potpuno u igru. Nakon gola Pelicarića te realiziranog peterca Gorete još uvijek je minus četiri, ta razlika stoji do 23. minute, vratar Šparada opet sprečava goste da se vrate na veću razliku, a onda Penava i Sirovec zabijaju za 6:8, što je najoptimističnijima u publici probudilo realnu nadu u šibenski povratak, što se nakon 16 minuta činilo nemogućim. Solaris je u tom trenutku vodio 5:1 u 3. četvrtini.

Jadran se pribrao, Marinić Kragić odmah vraća na tri razlike do kraja treće, da bismo u zadnjoj četvrtini gledali ponovo dominantni Jadran koji na kraju slavi sa malo prevelikih 7:14.

U drugom polufinalnom paru Jug je prošao Mladost te će protiv Jadrana igrati za prvaka države, Solaris i Mladost igrat će uzbudljivu seriju za 3. mjesto i Ligu prvaka.

SOLARIS: Marin Šparada, Ivan Malenica, Vice Erak, Nikola Štrkalj, Valerii Kovalenko, Antun Goreta 1, Karlo Kreković, Roko Pelicarić 1, Jerko Penava 3, Domagoj Bulat, Eugen Koprčina, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Borna Sirovec 1, trener Jure Marelja
JADRAN: Ivan Marcelić, Rino Burić 2, Jerko Marinić Kragić 5, Marino Čagalj, Zvonimir Butić, Duje Pejković, Luka Bukić 2, Konstantin Kharkov 2, Marin Delić 1, Nikša Dobud, Anđelo Šetka 1, Antonio Dužević, Mate Anić, Robert Stojanac 1, trener Mile Smodlaka