U Crnici

Hrvatski vaterpolisti bolji od aktualnog prvaka Europe, za pobjedu zabio Šibenčanin Bašić

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.08.2022 u 12:37

hvs.hr
Hrvatska seniorska vaterpolska reprezentacija, pod vodstvom Šibenčanina Ivice Tucka, pobijedila je u Crnici u pripremnom susretu Mađarsku. Hrvatska je protiv aktualnog prvaka Europe slavila rezultatom 10:9.

Hrvatska i mađarska reprezentacija u Šibeniku se nalaze na zajedničkim pripremama i sparing-treninzima ovog tjedna, a u sklopu priprema za nastup na skorašnjem Europskom prvenstvu u Splitu (27. kolovoza – 10. rujna).

U susret su puno bolje ušli gosti, poveli su s 3:0. Fatović je s igračem više postigao prvi hrvatski gol. A s dva gola Matiasa Biljake Hrvatska je stigla do samo jednog gola zaostatka na kraju prve četvrtine.

Žuvela je izjednačio na 4:4. Gosti su se opet uspjeli odvojiti na dva gola prednosti, ali Luka Bukić s igračem više, odnosno Jerko Marinić Kragić iz peterca precizni su za 7:7 na poluvremenu.

Mađari su opet poveli na otvaranju drugog gola, no, do kraja treće dionice igre gola više postigli nisu. Hrvati su zabijali preko Marinić-Kragića i Krapića za 9:8 na kraju treće četvrtine.

Početkom zadnje dionice Mađari dolaze do 9:9. Polovicom četvrtine Šibenčanin Andrija Bašić zabio je za 10:9, a do kraja utakmice na vanjskom bazenu u Crnici mreže se više nisu tresle.

Hrvatski vaterpolisti ostaju trenirati do kraja tjedna u Šibeniku, nakon čega slijedi put u talijanski Sassari na jaki turnir (Italija, Hrvatska, Srbija i Grčka).