Navijački derbi

Šibenik 1983 kvalifikacije za 1. ligu započeo uvjerljivim porazom u Splitu

Sport   |   Autor: G.M.   |   26.04.2022 u 19:06

YOUTUBE/SCREENSHOT/UMNSPLIT
U 1. kolu Lige za popunu Prve HMNL malonogometaši Šibenika 1983 poraženi su u velikoj dvorani na splitskim Gripama na gostovanju kod Torcide sa 4:1 (1:0). Mišerda, Družijanić, Marić i Kuzmanić zabili su za domaćine, Kosor je pri kraju smanjio za goste.

Splićani su poveli u 13. minuti, kada je Mišerda iz daljine iskosa iznenadio šibenskog vratara. U nastavku, Družijanić je povećao vodstvo u 27. kada je ostao sam pred šibenskim vratima. Dvije minute poslije Marić je sam povukao loptu iz vlastite polovice, prošao neometan kroz sredinu terena i pogodio sa 9 metara za 3:0. Do kraja se kod Torcide u strijelce upisao i Kuzmanić u 33., a Šibenik je kraj utakmice igrao sa golmanom-igračem, što mu je donijelo jedan pogodak, možda bitan, Kosor je uvalio loptu u gol iz blizine.

U drugoj utakmici kvalifikacija, Osijek je na domaćem terenu svladao Goricu 8:4. U sljedećem kolu Šibenik 1983 na Baldekinu dočekuje Goricu.

TORCIDA: Vinko Rozga, Denis Kuzmanić, Ivan Leko, Milan Družijanić, Jure Trivković, Ante Prgomet, Joško Jelavić, Krešimir Palada, Damir Znaor, Alen Marić, Mijo Mišerda, Zvonimir Teklić, Duje Kulušić, trener Petar Matenda
ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Franko Knez, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener Teo Strunje