Oran 2022.

Rezime Mediteranskih igara: Hrvatskoj 6 zlata, 7 srebara i 10 bronci

Sport   |   Autor: G.M.   |   15.07.2022 u 17:52

Facebook/Oran2022
Na ovogodišnjim Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu natjecalo se 27 država (od kojih neke i nisu baš mediteranske). Hrvatska je na neslužbenoj tablici osvajača medalja završila 12., sa ukupnim učinkom 6-7-10. U prosjeku je tako Hrvatska osvojila jednu medalju na svakih 10 disciplina, budući se ukupno dijelilo 234 kompleta medalja.

Mediteransko zlato za Hrvatsku osvojili su Anđelo Kvesić u karateu (+84 kg), Marija Tolj u atletici (bacanju diska), Mateo Žugec u gimnastici (konj s hvataljkama), Ivan Šapina i Matea Jelić u tekvondou (+80 kg, -67 kg) te odbojkaši.

Ponovimo da se na Igrama natjecao i član Taekwondo kluba DIV Knin Josip Teskera, koji je u kategoriji do 58 kilograma poražen u četvrtfinalu od Turčina Omera Faruka Dayioglua sudačkim prekidom borbe pri rezultatu 5:50. Teskera je ove godine bio brončani na Europskom prvenstvu u Manchesteru te je osvojio Croatia Open, no to je bilo u kategoriji do 54 kg; na Mediteranskim igrama najlakša kategorija bila je do 58 kg pa je Josip imao teži zadatak.