ITF World Tennis Tour

Petra Marčinko bez finala u pojedinačnoj, ali s naslovom u konkurenciji parova

Sport   |   Autor: ŠibenikIN   |   29.05.2021 u 16:58

Petra Marčinko, jedna od najboljih juniorki svijeta, nije uspjela ući u prvi finale na profesionalnim natjecanjima u pojedinačnoj konkurenciji, ali je za utjehu osvojila drugu titulu u natjecanju parova.

Na turniru u Šibeniku iz kalendara ITF World Tennis Toura je s Mađaricom Natalijom Szabanin u finalu došla do pobjede 6:4, 3:6, 10-4 protiv drugih nositeljica, Nefise Berberović iz Bosne i Hercegovine i Nicole Fosse Huergo iz Italije.

Na istom mjestu, u teniskom klubu Šubićevac, njih su dvije osvojile naslov i prošlog tjedna.

U pojedinačnoj konkurenciji Petra je zaustavljena u polufinalu, nakon što ju je sa 7:5, 6:2 svladala Nefisa Berberović, koja će u nedjeljnom finalu s početkom u 11 sati igrati protiv Francuskinje Leonie Jeanjean.

Petra je u posljednjih mjesec dana odigrala svoja prva tri profesionalna turnira, a osim dva šibenska naslova u paru ostvarila je ukupno čak šest pobjeda u glavnom ždrijebu u pojedinačnoj konkurenciji što je odlična najava skorašnje premijere 15-godišnje Zagrepčanke na juniorskom Roland Garrosu.