Ista meta, isto odstojanje: Dugopolje na Šubićevcu pobijedilo Šibenik, prednost ostala plus jedan - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Sport  •   OBJAVA: 27.04.2019, 19:37h   •

Loše izdanje narančastih

Ista meta, isto odstojanje: Dugopolje na Šubićevcu pobijedilo Šibenik, prednost ostala plus jedan

OBJAVA 27.04.2019, 19:37h

Nogometaši Šibenika nisu uspjeli u svom naumu: doživjeli su prvi domaći poraz ovog proljeća. Dugopolje je na Šubićevcu pobijedilo s 1:0, a domaća je momčad, koja je odigrala loše, u svlačionicu ispraćena zvižducima. Prednost je ostala plus jedan, kao i uoči ovog kola, jer je Varaždin poražen na Stanovima.

Dvoboj lidera Šibenika i četvrtoplasiranog Dugopolja u prvom dijelu nije ponudio puno prilika. Velik je ulog bio u igri, prvenstveno za domaći sastav, pa se nije išlo glavom bez obzira, a očito je i pritisak učinio svoje. Prvi su prema golu zapucali gosti: učinio je to Šibenčanin u dugopoljskom dresu Ante Živković, bio je to preslab udarac za Labrovića, tek statistike radi.

Prvi Šibenikov udarac bio je puno opasniji po gostujući gol. Pecolaj je ubacio s desnog boka, Kukec pokušao atraktivno, pucao je jako dobro, no, vratar Ćubić izvadio je loptu iz svog donjeg lijevog kuta. U završnici prvih 45 minuta još po jedan udarac na svakoj strani: pokušao je Antunović, ali blokirao mu je udarac jedan gostujući igrač, dok na drugoj strani Jelavić ostavlja za Bosančića koji puca, pored gola.

Prvu su priliku u nastavku stvorili domaćini: Pecolaj je ponovno namjestio dobru priliku, ovog puta za Rocu, ali domaći veznjak puca u dobro postavljenog vratara gostiju. Gostujući vratar istaknuo se još jednom odličnom intervencijom i u 56. minuti: nakon prodora Kukeca, Prince je pucao, a Ćubić ponovno odličnom obranom spasio svoju momčad rezultatskog zaostatka.

Dugopolje je zaprijetilo preko Jurića iz ogromne udaljenosti, nije bilo problema za Labrovića. Pokušao je iz velike udaljenosti Roca na drugoj strani, fijuknulo je pored stative. Zamalo su gosti savladali svog vratara u 75. minuti, no, otišlo je ipak s krive strane vratnice, gledalo sa šibenske strane. Pokušavali su Šibenčani, koji su imali terensku inicijativu, doći do gola, no, bezuspješno. Ali na drugoj strani skupo ih je koštao jedan prekid.

Prvo je Živkovićev udarac Labrović odbio u korner nakon kojega je Balić glavom poslao loptu u šibensku mrežu za šok na Šubićevcu. Pokušao je Šibenik do kraja nešto napraviti, doći barem do izjednačenja, ali uzalud. Gosti odnose bodove kući, a Šibenik, koji je odigrao loše u iznimno važnom trenutku, ostao je na jednom bodu prednosti. Pa je publika domaću momčad u svlačionicu ispratila zvižducima.

U sljedećem kolju Šibenik gostuje na Poljudu kod Hajduka 2.

ŠIBENIK – DUGOPOLJE 0:1 (0:0)