Hrvatska izgubila od Srbije u polufinalu Europskog prvenstva, Tucak se obrušio na suce: 'Ljut sam na te poluidiote' - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Sport  •   OBJAVA: 27.07.2018, 08:15h   •

Bore se za broncu

EPA/Enric Fontcuberta Hrvatska izgubila od Srbije u polufinalu Europskog prvenstva, Tucak se obrušio na suce: 'Ljut sam na te poluidiote'
PIŠE N.M./Hina
OBJAVA 27.07.2018, 08:15h

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u polufinalu Europskog prvenstva u Barceloni od Srbije te će u subotu igrati za brončano odličje. Izbornik hrvatske vaterpolo reprezentacije Ivica Tucak isključen je u zadnjoj četvrtini utakmice, a kasnije je kazao kako je jako ljut na suce zbog toga kako su odradili svoj posao.

Sraz svjetskih prvaka i Srba, koji su aktualni olimpijski i europski prvaci, pripao je Srbiji koja je tako prekinula niz od tri uzastopne hrvatske pobjede.  Hrvatska  su presudili upravo katastrofalna realizacija napada s igračem više budući da je od čak 14 prilika iskorištene samo tri. Usto, Hrvatska se nije prilagodila sudačkim kriterijima i veći dio utakmice velika nervoza je utjecala na igru Barakuda.

U prvoj trećini postignuto je čak sedam golova, uz vrhunski vaterpolo s obje trane. Ipak, Srbi su, za razliku od Hrvatske, imali skoro stopostotnu realizaciju igrača više jer su svih pet golova postigli s prednošću igrača. Naši vaterpolisti nisu uspjeli zaustaviti Miloša Ćuka, koji je zabio čak tri gola, a nakon što je Joković izjednačio na 2-2, Barakude propuštaju situaciju s dva igrača više, a potom je i vratar Mitrović obranio "zicer" Lončaru, pa Srbi prvu četvrtinu dobivaju s 5-3.

Početkom druge četvrtine isključeni su zbog međusobnog udaranja Fatović i Ćuk, a u redove obje momčadi se uvukla velika nervoza. Pogotkom Mandića Srbi dolaze do tri gola prednosti (6-3), a kapetan Bušlje golom za 4-6 ne dopušta da se protivnik odvoji. U zadnjim sekundama druge četvrtine srpski vratar Mitrović brani šut Šetke u trenucima kada je Hrvatska imala igrača više. Upravo je igrač više radio razliku u prvom poluvremenu jer su Barakude od 8 napada s igračem više realizirali samo dva.

Treća četvrtina je započela sa šutevima Garcije i Buljubašića koji su završili na gredi, a Hrvatska je propustila još tri puta igrača više. Nakon puno propuštenih šansi Barakuda, Mitrović s krila pogađa za vodstvo Srbije 7-4. Bušlje konačno, nakon devet neiskorištenih situacija igrača više, pogađa za 5-7.

Zadnja četvrtina započela je isključenjem hrvatskog izbornika Ivice Tucka zbog prigovaranja, a Prlainović s igračem više postiže gol za vodstvo Srbije 8-5 šest minuta prije kraja. Vukičević iz peterca smanjuje na 8-6, no Mandić lobom tri minute prije kraja opet diže na nedostižnih 9-6. Vukičević smanuje na 7-9.

Ante Vukičević s tri i Andro Bušlje s dva gola bili su najbolji kod Hrvatske, dok su Miloš Ćuk i Dušan Mandić zabili po tri gola za Srbe.

Hrvatska će u subotu igrati za treće mjesto s poraženim iz susreta Španjolske i Italije.

Tucak: Ljut sam na te poluidiote

Jako sam ljut na suce, na te poluidiote kojima nije važan vaterpolo, već neki osobni interesi, kazao je nakon poraza od Srbije (7-9) u polufinalu EP-a u Barceloni izbornik hrvatske vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak.

Početkom zadnje četvrtine Tucak je isključen do strane sudaca - Rusa Sergeja Naumova i Poljaka Radoslawa Koryzne, iako on jedini na hrvatskoj klupi nije protestirao.

"Ne znam šta da kažem, isključen sam iako nisam rekao niti jednu jedinu riječ. Danas se nije igrao vaterpolo, već neko hrvanje u kojem se mi nismo snašli, a sve zbog sudačkih kriterija. Imali smo prilike koje smo propustili, ali moram reći da smo od samog početka pali u zamku komentiranja sudačkih odluka. Čestitam Srbiji na pobjedi, ali sudački kriterij je prelomio i odlučio utakmicu. Nismo imali lucidnost ni koncentraciju da rješavamo situacije koje bi inače lako riješili. Moramo skupiti glave i pokušati uzeti medalju", kazao je Tucak.

"Srbija je zasluženo pobijedila, a mi smo loše ušli u utakmicu i nismo se uspjeli vratiti. Nismo izgledali dobro, imali smo puno prilika s igračem više i puno smo promašili, a Srbi su barem nešto od svojih napada s brojčanom prednošću iskoristili. Suci su puštali dosta grubu igru što je odgovaralo Srbima, a mi se sada moramo okrenuti utakmici u subotu i pokušati osvojiti broncu", kazao je kapetan Andro Bušlje.

KLJUČNE RIJEČI:  vaterpolo / Ivica Tucak /