Europski prvak

Filipu Mihaljeviću zlato u bacanju kugle: Bacao sam za svog malog sina

Sport   |   Autor: HINA   |   16.08.2022 u 10:11

EPA/CHRISTIAN BRUNA
Hrvatski rekorder u bacanju kugle Filip Mihaljević osvojio je naslov europskog prvaka na natjecanju u Münchenu, gdje je do zlata stigao hicem od 21,88 metra koji je izveo u posljednjoj seriji izjednačenog natjecanja.

Mihaljević je imao sve ispravne pokušaje, a u njih pet mu je kugla letjela preko granice od 21 metra.

Iza sebe ostavio je Srbina Armina Sinančevića koji je u petoj seriji uspio stići do drugog mjesta nakon što je kuglu bacio 21.39m. Na trećem je mjestu u konačnici završio Čeh Tomaš Stanek rezultatom 21.26.

Do sada su najbolji rezultati Mihaljevića bili bronca s dvoranskog SP-a u Portlandu 2016. i bronca s dvoranskog EP-a u Torinu prošle godine. Lani je na Olimpijskim igrama u Tokiju ostao bez finala, baš kao i na svoja prva dva europska prvenstva, u Amsterdamu i Berlinu, kada doduše nije bio ovako kvalitetan kao danas.

U jutarnjem dijelu programa prvog dana Europskog prvenstva u Muenchenu Matea Parlov Koštro je osvojila srebrno odličje u maratonu s vremenom 2:28.42 sati, a za pobjednicom, Poljakinjom Aleksandrom Lisowskom zaostala je za šest sekundi.