Iz akumuliranog faula

U agresivnoj utakmici Crnica u zadnji tren iščupala bod protiv Dinama

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   24.03.2023 u 20:39

screenshot/Youtube
U napetoj utakmici predzadnjeg 17. kola SuperSport 1. HMNL, punoj prekršaja, Crnica i Dinamo podijelili su bodove na Baldekinu, 2:2 (0:1). Za domaće su zabili Škugor te Mudronja iz akumuliranog faula, za goste Šućur iz akumuliranog faula te Perić. Bila je to važna utakmica za obje ekipe, u hvatanju što bolje pozicije pred play-off.

Nije bilo početnog ispitivanja snaga, prvo veće uzbuđenje dočekasmo u 4. minuti, kada je Žilić izašao ispred gostujućeg vratara i promašio gol. U 7. minuti Radić u sličnoj prilici, sa istim ishodom.

Iako Crnica obično u prvom poluvremenu prepusti dominaciju gostu, ovaj put su igrači u bijelim dresovima bili od početka bolji. Cardoso je imao dvije dobre šanse sredinom prvog dijela. Gosti čvrsti u obrani, ali bez prave prilike.

Prvi problemi za Crnicu nastupili su nakon njihovog petog prekršaja: posljednjih 5 minuta domaći su bili u bonusu, što je Dinamo iskoristio u 17. minuti. Igrač Dinama fauliran je tik izvan kaznenog prostora, dakle, Šućur je mogao pucati sa sedam metara (umjesto uobičajenih deset), bez živog zida, bio je to lagan posao za zagrebačkog strijelca.

Do odmora je i Dinamo ušao u bonus. Iako su obje ekipe morale paziti da ne naprave faul, do isteka poluvremena gledali smo najaktivnije i najagresivnije četiri minute susreta, sa po tri prilike na obje strane, no ostalo je 0:1.

Nastavilo se agresivno i u drugom dijelu pa suci Jelić i Vecko nisu imali lagan posao. Crnica je izjednačila u 24. minuti, kada se Škugor dobro snašao pred golom Dinama i petom poslao loptu u mrežu.

Agresivna igra donijela je ogroman niz prilika na obje strane, od kojih izdvajamo prečku Crnice (Perić) u 32. Obrane su dobro držale, no prva je popustila Crnica. U 36. je Čekol sa lijevog krila pronašao Perića, koji zabija za 1:2. Odmah na drugoj strani Copić trese izbliza stativu, u ogromnoj šansi.

15 sekundi do kraja Dinamo je ušao u bonus, a onda 7 sekundi do kraja napravili su i šesti faul; Mudronja je zabio za konačnih 2:2 iz akumuliranog faula.

CRNICA: Luketin, Škugor, Žilić, Perić, Copić, Jolić, Cardoso, Radić, Šamija, Knežić, Mudronja, trener Mladen Perica

DINAMO: Piplica, Perić, Konsuo, Čekol, T. Novak, Pranjić, Mužar, Šućur, Vučković, Dekanić, Zonjić, F. Novak, trener Nikola Grgić

U posljednjem kolu Crnica će gostovati kod Osijeka. Prvih 8 ide u play-off, predzadnji u kvalifikacije, zadnji ispada.

TABLICA (Square i Olmissum imaju utakmicu manje)