TLM bolji od Ademijeva Baronea, slavili još i Đardin, Šibenski Most i Udruga Tribunj - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 19.03.2016, 08:42h   •

Malonogometna liga Šibenčana u Zagrebu

Facebook TLM bolji od Ademijeva Baronea, slavili još i Đardin, Šibenski Most i Udruga Tribunj
OBJAVA 19.03.2016, 08:42h

Odigrano je i treće kolo Malonogometne lige Šibenčana u Zagrebu. I ovog puta bilo je odličnih utakmica i poteza.

Đardin – Pijaca  3:0  (Mate Aužina, Karlo Skorić, Josip Burić)

Utakmicu je odlično otvorila Pijaca, te već u drugoj minuti Niko Labor pogađa stativu, a odmah napad iza toga isti igrač ima odličnu priliku 1 na 1 s vratarom Đardina, ali iskusni Ivan Đonđivić čita Labora, te zaustavlja njegov udarac. Nakon toga igra se tvrdo par minuta kada su se zaredale dvije šanse Đardina, ali ih Sarađen i Skorić ne uspijevaju realizirati. U 9. minuti Đardin postiže zgoditak. Nakon kornera obrana Pijace odbija loptu prema centru, na koju u blizini centra nalijeće Mate Aužina, te iz voleja postiže pogodak. Pogodak dijelom ide na dušu i vrataru Pijace Pletikosi. Nakon pogotka do poluvremena smo vidjeli još jednu šansu Pijace, ali Ante Puče za korak kasni na drugoj stativi, te ne uspijeva realizirati veliku šansu.

U drugom poluvremenu Đardin već u 17. minuti  postiže pogodak iz kontranapada u kojem poentira Karlo Skorić. Već u 20. minuti Đardin povisuje vodstvo dosta sretnim pogotkom Josipa Burića, u kojem se lopta od stative odbija od vratarove noge u gol. Do kraja je Đardin iskusno čuvao prednost, a za Pijacu je još jednom stopostotnu priliku propustio Ante Puče.

TLM – Barone  4:1  (Niko Rak, Milan Vukadinović, Denis Burazer, Srđan Marić – Arijan Ademi)

Utakmica su obje ekipe započele dosta čvrsto, bez velikih prilika. Početak utakmice obilježio je Arijan Ademi, kojeg su igrači TLM-a mogli zaustaviti samo prekršajem. Tako u petoj minuti nakon odličnog solo prodora Ademija u stopostotnoj prilici 2 na 1, Ademi je išao nesebično dodati Špadini, ali izvrsnom reakcijom vratar TLM-a Romeo Vudrag zaustavlja dodavanje i sprječava siguran pogodak. Nakon toga TLM preuzima inicijativu, te su se igrači TLM-a našli u par prilika, ali udarce Milana Vukadinovića i Denisa Burazera brani vratar Baronea Branimir Renje. Kad se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, TLM dolazi u vodstvo. Korner izvodi Srđan Marić, a Niko Rak bježi obrani Baronea, te s četiri metra matira Renju.

U drugo poluvrijeme mnogo bolje ulazi Barone. Već u 17. minuti  Barone dolazi do izjednačenja. Ademi prima loptu na 7 metara, izvodi 'biciklu', oslobađa se Marića, te fenomenalno lijevom nogom pogađa u lijeve rašlje gola TLM-a.  Nakon toga utakmica se smiruje, te nije bilo većih prilika do 23. minute. Tada TLM ponovno dolazi u vodstvo. Ovaj put sve je sam napravio Milan Vukadinović, koji oduzima loptu, prelazi igrača, te neobranjivo pogađa donji desni kut Renjinog gola. Već sljedeće minute nakon još jednog solo prodora Ademija, Špadina ne stiže loptu na drugoj stativi, te propušta stopostotnu priliku.

Propuštenu priliku Baronea već u slijedećem napadu kažnjava ekipa TLM-a. Roko Bačelić dugom loptom sa svoje polovice pronalazi Burazera, koji loptu prima prsima iz okreta, te lijepo iz prve, desnom nogom iz voleja, pogađa donji desni kut vratara Renje. Nakon pogotka, TLM je imao u istoj minuti još jednu stopostotnu priliku, ali udarac Bačelića na crti zaustavlja Špadina. Potom je ekipa Baronea reagirala uvođenjem golmana-igrača, ali do kraja nisu uspjeli dostići rezultat, već su minutu prije kraja primili još jedan pogodak. Strijelac je bio Srđan Marić nakon asistencije Bačelića.

Šibenski Most – Ši-Ši Futsal Club  2:1  (Mario Čubrić, Stipe Bušac – Niko Maričić)

U prvom poluvremenu igralo se dosta otvoreno sa obje strane, budući da je Ši-Ši Futsal Club još uvijek mlada i neuigrana momčad, Šibenski Most stalno je izlazio u presing na protivničku polovicu, te na taj način znatno otežavao iznošenje lopte igračima Ši-Ši Futsala. U početku je opasnija bila ekipa Ši-Ši Futsal Cluba. Nakon nekoliko dobrih obrana vratara Barića do izražaja je ipak došla individualna kvaliteta Nike Maričića koji je sjajnim pogotkom doveo u vodstvo momčad Ši-Ši Futsal Cluba.

Ipak, nekoliko minuta prije kraja prvog dijela Mostovci dolaze do izjednačenja. Na sjajno izveden korner jednog od ključnih igrača Šibenskog Mosta, Damira Bilića, naletio je Mario Čubrić i poravnao rezultat. U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna ekipa, Šibenski Most i pravo je čudo što je rezultat ostao nepromijenjen sve do posljednje tri minute. Nakon promašenih sjajnih prilika Bilića, Bušca i Slavice, ali i nekoliko dobrih obrana vratara Pražena, terensku prevagu ipak je uspio okruniti najbolji pojedinac večerašnjeg susreta, Stipe Bušac, koji je pobjednički gol na dostojan način i proslavio. Nakon primljenog pogotka ekipa Ši-Ši Futsal Cluba je pokušala igrati s golmanom-igračem, no, to im nije urodilo plodom na ovom susretu, te je rezultat ostao 2-1 za ekipu Šibenskog Mosta.

Udruga Tribunj – Mišo Kovač  3:2  (Luka Babun, autogol, Bruno Zadro – Antonio Bumbak, Franko Madnić)

Utakmicu zatvoreno započinju obje ekipe, te do prve prave prilike dolazimo u 5. minuti, iz koje pada i prvi pogodak. Kontranapad sam otrčava i iskusno posprema Luka Babun. Nakon toga Antonio Bumbak lijepo prolazi pored igrača Tribunja, ali njegov udarac brani, danas odlični Luka Mihotić. Već slijedeću minutu Bumbak se upisuje u strijelce. Još jednom zabija predivan pogodak s osam metara u gornji suprotni golmanov kut. Već slijedeće minute Bumbak još jednom lijepo puca sa 10 metara, ali lopta prolazi zamalo pored vratnice.

U 14. minuti ekipa Miše Kovača dolazi do vodstva. Nakon još jednog solo prodora Bumbaka, igrači Tribunja zaboravljaju na Franka Mandića, kojem Bumbak asistira, a ovaj postiže zgoditak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Mihotić još jednom brani udarac Bumbaka.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze Tribunjci, te Luka Babun pogađa stativu. Nakon toga ekipa Miše Kovača je imala priliku riješiti utakmicu, ali odlični Mihotić im to ne dopušta, te brani udarce Jambrešića, te dvaput Brčića.  Neiskorištene prilike Miše Kovača kažnjavaju igrači Udruge Tribunj. Babun izvodi korner, lopta ide prema vrataru Miše Kovača, koju ovaj nespretno odbija u svoj gol, te Tribunj dolazi do izjednačenja.

Nakon izjednačenja Mihotić brani još jednom udarac Jambrešića, te opravdava epitet najboljeg igrača ovog kola. Nepune dvije minute prije kraja uslijedio je potpuni preokret. Nakon povratne lopte iz kornera Bruno Zadro snažno i precizno pogađa sa otprilike 11 metara u gornji lijevi kut vratara Miše Kovača, te donosi pobjedu ekipi Udruge Tribunj.

Zlarin – Psihijatrija  3:3  (autogol, Dino Štrelov, Ivan Brajković – Ante Džapo x2, Antonio Čoga)

U dvoboju dviju jako čvrstih i iskusnih ekipa vidjeli smo baš i takvu utakmicu. Prvo poluvrijeme prošlo je u ispipavanju snaga, dosta zatvoreno s obje strane. Tako u prvom poluvremenu možemo izdvojiti samo šanse Dinka Bilića s jedne, te Ante Džape s druge strane, ali obojica ne pogađaju okvir gola.

U drugo poluvrijeme furiozno kreće Psihijatrija, koja tek 20 sekundi nakon početka drugog poluvremena postiže zgoditak. Antonio Čoga zabio je za Psihijatriju s 9 metara. Već slijedeći napad Psihijatrija povećava prednost. Nakon duge lopte Čoga spušta loptu glavom za Džapu koji vara vratara Zlarina te postiže pogodak za 2:0. Nakon drugog zgoditka, opet se igrala dosta zatvorena utakmica, sve do 24. minute, kada se Dino Štrelov nalazi u odličnoj prilici, ali vratar Psihijatrije dobro reagira, te odbija loptu u korner. Iz tog kornera Zlarin smanjuje prednost Psihijatrije. Loptu ubačenu u sredinu u želji da je stigne ispred Štrelova, udara igrač Psihijatrije, te postiže autogol.

U slijedeće dvije minute Zlarin radi potpuni preokret. Prvo iz kontre Štrelov poravnava rezultat, a odmah minutu nakon toga, prelijepim pogotkom s 9 metara Ivan Brajković Zlarin dovodi u vodstvo. Nakon toga budi se ekipa Psihijatrije, te nakon timeouta Džapo još jednom postiže pogodak, te poravnava rezultat. Minutu prije kraja susreta isti igrač je imao priliku Psihijatriji donijeti sva tri boda, ali promašuje, te utakmica završava rezultatom 3:3.