Sjajan nastup plivača 'Mora': Iz Splita se vratili s pregršt medalja - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 28.07.2020, 13:36h   •

Regionalno prvenstvo Hrvatske

Sjajan nastup plivača 'Mora': Iz Splita se vratili s pregršt medalja

OBJAVA 28.07.2020, 13:36h

Proteklog vikenda u Splitu, na Poljudu, održano je Regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju za kategorije od mlađih kadeta do seniora. Nastupalo je 278 plivača i plivačica iz Dalmacije. Plivački klub „More“ izvrsnim nastupima, predstavljali su: Toni Radak, Tea Jukić, Franko Čvrljak, Noa Vlahov, Marita Iva Bračić, Adrian Lokas, Goran Stegić, Tonko Karađole i Nando Radovčić.

Toni Radak osvojio je ukupno šest medalja. U disciplinama 50m delfin i 50m leđno osvojio je srebrne medalje u općoj i juniorskoj kategoriji, dok je na 50m prsno u obje kategorije osvojio zlatne medalje.

Tea Jukić osvojila je čak osam medalja. U disciplinama 200m mješovito i 100m leđno osvojila je brončane medalje u općoj i juniorskoj te srebro u mlađe juniorskoj kategoriji. U disciplini 100m delfin osvojila je brončane medalje u juniorskoj i mlađe juniorskoj kategoriji.

Franko Čvrljak osvojio je brončanu medalju u disciplini 200m leđno u mlađe juniorskoj kategoriji kao i Noa Vlahov u disciplini 800m slobodno.

Mlađi kadeti, iako malobrojni, su osvojili pehar za 3. mjesto u ekipnom poretku natjecanja i okitili se s čak 18 medalja.

Adrian Lokas bio je najuspješniji s osvojenih čak pet zlatnih medalja u disciplinama 200m slobodno i mješovito, 100m slobodno i 50m leđno i prsno, i tri srebrne medalje u disciplinama 200 i 100m prsno te 50m slobodno.

Goran Stegić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 200m leđno, dvije srebrne medalje u disciplinama 400m slobodno i 50m leđno te dvije brončane medalje u disciplinama 200m slobodno i delfin.

Tonko Karađole osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100m leđno, dvije srebrne medalje u disciplinama 50m delfin i 200m leđno te dvije brončane medalje u disciplinama 200m mješovito i 100m slobodno.

- Ne skrivamo zadovoljstvo ostvarenim rezultatima, ali starijim plivačima predstoji još prvenstvo Hrvatske za dva tjedna u Zagrebu tako da se vraćamo kući i nastavljamo raditi – poručili su iz kluba.

KLJUČNE RIJEČI:  plivanje / PK More /