Šibenski Most novom pobjedom drži prvu poziciju, prvi bodovi za Kurbu Velu - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 06.05.2016, 16:17h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Šibenski Most novom pobjedom drži prvu poziciju, prvi bodovi za Kurbu Velu

Facebook Šibenski Most novom pobjedom drži prvu poziciju, prvi bodovi za Kurbu Velu
OBJAVA 06.05.2016, 16:17h

Odigrane su utakmice osmog kola malonogometne lige Kluba Šibenčana. Šibenski Most i dalje je vodeća momčad lige.

Šibenski Most – TLM  4:2 (Damir Bilić x2, Stipe Bušac, Ivan Škugor – Denis Burazer, Ante Gulin)

Ekipa Šibenskog Mosta je preuzela inicijativu od samog početka utakmice. U prvih pet minuta prijete preko Bušca, Slavice i Bilića, ali raspoložen je bio vratar Metalaca Puncet. U sedmoj minuti Bilić Mostaše dovodi u vodstvo. Udarac Bušca odbija Puncet, lopta se odbija do Slavice, koji na drugoj stativi pronalazi 'zaboravljenog' Damira Bilića, koji postiže vodeći pogodak. Nakon primljenog pogotka bude se i Metalci, te prijete preko Varenine i Burazera, ali odličan je i vratar Šibenskog Mosta Antonio Barić, koji zaustavlja udarce. Potom Bušac promašuje izglednu priliku, kojom je mogao povećati prednost Mostaša. S minimalnom prednošću Šibenskog Mosta se odlazi na predah.

U prvoj minuti Metalci odmah imaju izglednu prigodu, ali udarac Vukadinovića s 8 metara odlično brani Barić, te odbija u korner. U 18. minuti Mostaši povećavaju prednost. Grgo Slavica oduzima loptu Burazeru, te povlači kontru u kojoj ponovno na drugu stativu dodaje Stipi Bušcu, koji postiže pogodak za 2:0. U tim minutama je postojala samo jedna ekipa na terenu. Dvije minute nakon drugog pogotka, Šibenski Most postiže i treći pogodak. Strijelac je Ivan Škugor, a još jednom asistent Grgo Slavica.

Tada se utakmica smiruje sve do novog pogotka Damira Bilića, koji u 25. minuti postiže pogodak za 4:0 s otprilike 10 metara s desne strane. Nakon četvrtog pogotka Mostaši se opuštaju, a to Metalci koriste. U 28. minuti postižu dva pogotka. Prvi je djelo Denis Burazera, koji presijeca loptu, odigrava dupli pas sa Vučenovićem, te na prazan gol postiže pogodak. Drugi pogodak je djelo Ante Gulina, koji s 10-ak metara s lijeve strane špicom neobranjivo pogađa rašlje Barićeva gola. Do kraja su Metalci mogli postići još jedan pogodak, ali Burazer promašuje prigodu u posljednjoj minuti.

Barone - Đardin 2:2 (Antonio Prnjak, Goran Gracin - Lovre Erceg x2)

Obje ekipe u utakmicu ulaze jako oprezno. Pobjeda bilo koje ekipe bi značila osiguravanje mjesta u playoffu, te je ova utakmica dvostruko značila objema ekipama. Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Baronea, u petoj minuti, ali Donđivić brani udarac Prnjaka. Isti akteri su u glavnim ulogama i dvije minute poslije, samo ovaj puta Prnjak izlazi kao pobjednik, te postiže pogodak s ruba šesterca, nakon duplog pasa s Reljom. Nakon vodećeg pogotka igra se jako čvrsto i zatvoreno s obje strane. Đardin prijeti preko Aužine, ali Renje je siguran na golu Baronea. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Đardin poravnava rezultat preko Lovre Ercega koji s otprilike 6 metara postiže pogodak na asistenciju Aužine.

Baruni bolje ulaze u drugo poluvrijeme. Prvo prijete preko Prnjaka, ali potonji ne pogađa okvir gola. U 19. minuti smo vidjeli do sada najbolji potez u ovoj sezoni. Goran Gracin dobija loptu na 9 metara od gola, povlači loptu dva koraka, izvodi fintu udarca, kojom čuvara i vratara Donđivića šalje na okretište po sendvič, te lijevom nogom loptu šalje u gol. Nakon primljenog pogotka bude se dečki iz Đardina, te prijete preko Bruna Čivljaka i Aužine, ali rezultat se ne mijenja. U 25.minuti Lovre Erceg postiže svoj drugi pogodak, te poravnava rezultat. Nakon udarca Brune Čivljaka lopta se odbija Ercegu na metar od gola, a ovaj neometano postiže prsima pogodak. Do kraja su obje ekipe igrale dosta zatvoreno, a bod koji su osvojili ih je doveo na korak do osiguranja toliko željenog mjesta u playoffu.

Kurba Vela - Zlarin 3:2 (Andrija Skračić x2, Marko Kovačev - Josip Brajković, Antonio Huljev)

Kurba Vela odlično otvara utakmicu, te već u 2. minuti dolazi u vodstvo preko Marka Kovačeva, koji lijepo lobuje istrčalog golmana-igrača Zlarina. Nakon pogotka Zlarinjani preuzimaju inicijativu, te u igri s golmanom-igračem prijete preko braće Brajković, ali rezultat se ne mijenja. U 8. minuti nakon lijepe akcije Zlarinjana Josip Brajković s ruba šesterca postiže pogodak na asistenciju Štrbinića. Nakon pogotka Brajkovića nije bilo ozbiljnijih prigoda, sve do pogotka Andrije Skračića, koji Kurbu Velu dovodi u vodstvo u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Strijelac prvog pogotka Kovačev oduzima loptu igraču Zlarina, prolazi jednog igrača, povlači kontranapad, dodaje Skračiću koji se nalazi na suprotnoj strani, a ovaj postiže pogodak s otprilike 6 metara udaljenosti.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi ekipa Kurbe Vele. Igrači Zlarina igraju s golmanom-igračem, a Skračić presijeca jednu loptu te puca u gol, ali Dino Štrelov loptu zaustavlja rukom, te mu sudac dodjeljuje crveni karton. Međutim, Murterini ne koriste priliku s igračem više, te se potez Štrelova pokazao korisnim. Tada se bude Zlarinjani, te prijete preko Ivana i Josipa Brajkovića, a Ivan pogađa i stativu, ali lopta nije htjela u gol. U 25. minuti Zlarinjani ipak poravnavaju rezultat. Antonio Huljev puca s otprilike 11 metara, lopta se u bloku odbija od igrača Kurbe Vele, te vara vratara i ulazi u gol. Nakon pogotka Zlarinjani prijete preko Ivana Brajkovića i Huljeva, ali rezultat ostaje isti. Kada se već činilo kako će i ova utakmica završiti podjelom bodova, Andrija Skračić donosi pobjedu Kurbi Veli. U 29. minuti postiže pogodak iz slobodnog udarca s 9 metara, u kojem kroz slabo postavljeni živi zid postiže pogodak, te Murterinima donosi prve bodove ove sezone.

Udruga Tribunj - Pijaca 3:3 (Marko Vlašić, Lovre Botica, Bruno Zadro - Josip Živković x2, Marko Jajac)

Momčad Pijace ulazi furiozno u utakmicu, te u prvih 5 minuta prijeti dva puta preko Labora i jednom preko Štrkalja, ali raspoloženi Grubelić zaustavlja sva tri udarca. Međutim već u 6. minuti Josip Živković dovodi u vodstvo Pijacu pogotkom sa 7 metara, gdje pogađa neobranjivo uz desnu stativu Grubelićeva gola. Nakon primljenog pogotka Tribunjci prijete preko Zadre, ali njegov udarac je neprecizan ovoga puta. Nakon prilike Tribunjaca, Grubelić brani izvrsnu priliku Puče. Tada se i Pletikosa sa druge strane iskazuje, kada brani Botici priilku u kojoj je ovaj išao 1 na 1 sa vratarom Pijace. U 12. minuti Tribunjci poravnavaju rezultat. Luka Babun odlično po dijagonali pronalazi Lovru Boticu, a ovaj sa šest metara od grede postiže jako lijepi pogodak.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze Tribunjci, te već u 18. minuti dolaze u vodstvo preko Marka Vlašića, koji svladava Pletikosu špicom s otprilike 8 metara. Nije se dugo čekalo na odgovor Pijace. Već u 21. minuti lopta čudno dolazi do Marka Jajca, koji ostaje sam na 6 metara, te špicom pogađa u lijevi kut Grubelićeva gola. Tada su Tribunjci imali dvije izrazite prigode, ali prvi topnik Tribunjaca, Luka Babun, ne koristi prilike. Neučinkovitost Tribunjaca kažnjava Josip Živković u 26. minuti koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici, u kojem spretno i sretno prolazi svog čuvara i vratara, te s 3 metra postiže pogodak na prazan gol. Veselje igrača Pijace pokvario je Bruno Zadro odmah sljedeće minute, kada silovito i precizno pogađa rašlje Pletikosina gola, te postavlja konačni rezultat.

Ši-Ši Futsal Club - Psihijatrija 3:3 (Duje Protega x2, Niko Maričić - Davor Jurišić x2, Ante Džapo)

Ši-Ši Futsal Club odlično ulazi u utakmicu, a pogotovo njihov danas najbolji pojedinac, Duje Protega. Već u drugoj minuti pogađa stativu, a u trećoj postiže pogodak u kojem prolazi svog čuvara i pogađa sa lijeve strane neobranjivo u suprotni golmanov kut. Odmah nakon pogotka Protega još jednom prijeti, ali vratar Psihijatrije brani udarac, te ga odbija u korner. Već u 6. minuti Protega postiže svoj drugi pogodak na utakmici, u kojem odigrava dupli pas s Maričićem, te svladava vratara Psihijatrije. Nakon ovog pogotka igra se čvrsto i agresivno s obje strane sve do 12. minute i pogotka Davora Jurišića, koji smanjuje zaostatak Psihijatrije. Do kraja poluvremena još se Džapo našao u prigodi, ali ne uspijeva poravnati rezultat.

Ši-Ši ulazi odlično i u drugo poluvrijeme, te već u 17. minuti preko Nike Maričića povećava prednost. Pogodak Maričića možete vidjeti i na youtube kanalu lige. U 20. minuti Davor Jurišić postiže svoj drugi pogodak, u kojem se oslobađa čuvara, te pogađa lijevom nogom s lijeve strane u suprotni kut Šišijeva gola. Psihijatrija je u tim trenucima zagospodarila terenom, te je u 23. minuti poravnala rezultat preko Ante Džape, koji okreće čuvara, te postiže pogodak s otprilike 7 metara. Nakon pogotka Džape igra se mnogo agresivnije i čvršće, a obje ekipe se više okreću obrani svoga gola, nego napadanju protivničkoga. Do kraja su imali prigode s jedne strane Protega i Maričić, a s druge Jurišić, ali vratari s obje strane su na nivou, te zaustavljaju udarce, a utakmica završava neriješenim ishodom.

Rezultati 8. kola:
Šibenski Most - TLM 4:2 (Damir Bilić x2, Stipe Bušac, Ivan Škugor - Denis Burazer, Ante Gulin)