Šibenski jedriličar Marin Desabota 12. u EuropiŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 02.08.2014, 10:41h   •

Završeno Europsko prvenstvo klase Laser 4.7 u norveškom Mossu

Šibenski jedriličar Marin Desabota 12. u Europi

OBJAVA 02.08.2014, 10:39h

Završeno je Europsko prvenstvo za klasu Laser 4.7 u norveškom Mossu. A od trojice mladih šibenskih jedriličara najbolji je rezultat ostvario Marin Desabota koji je završio na 12. mjestu u iznimno jakoj konkurenciji.

Posljednjeg dana natjecanja održana su oba planirana jedrenja. Ante Jušić je ulazio kao 50. i 42., a regatu je završio kao 57. Marko Smolić je bio u zlatnoj sredini, u finiš posljednja dva jedrenja je ulazio kao 32. i 29., a konačni plasman mu je 48. mjesto.

Perjanica Vlaove flote, Marin Desabota, posljednji je dan počeo furiozno. Predzadnje jedrenje završio je na 4. mjestu, dok je malo kiksao u posljednjem plovu i u cilj je ušao kao 17. Da je i taj rezultat bio približno kao prethodni, regatu bi sigurno završio među prvom desetoricom. Ovako je konačno zauzeo 12. mjesto.

- Marinov rezultat je vrlo dobar, jer mu je ovo prvo veliko natjecanje u ovo jklasi, a među hrvatskim predstavnicima je četvrti, poručili su Valovci preko službene stranice kluba.

KLJUČNE RIJEČI:  jedrenje / JK Val / Marin Desabota / Marko Smolić / Ante Jušić / Teo Piasevoli /